Ano, všechny čelovky od nás mají stejné ovládání. Ve chvíli, kdy jich budete mít více, není žádný problém přejít na jinou. Toto univerzální ovládání jsme vyladili tak, aby vyhovovalo všem. Všechny čelovky mají jediné tlačítko, díky kterému dokážete pohodlně čelovku ovládát. Opravdu to je dostatečné. Známe i čelovky s více tlačítky nebo s otočným voličem, ale toto naše ovládání s jedním tlačítkem skutečně vítězí v jednoduchosti použití.
Tlačítko našich čelovek je velké, můžete ho snadno nahmatat a zmáčknout i v tlustých rukavicích. Má příjemný stisk s dobrou odezvou a životnost minimálně 500.000 zmáčknutí. Díky své velikosti je naprosto spolehlivé, zaregistruje každý Váš stisk a to i dlouhodobě.
Všechny čelovky mají 5 trvale svítících módů a nějaké speciální módy (blikačka, sos, popř. červené světlo a červená blikačka). Všechny speciální módy se zapínají víceklikem. Pokud je nepotřebujete používat, vůbec o nich nemusíte vědět a pravděpodobně je nikdy ani náhodou nezapnete. Čelovky se vždy vypínají dlouhým podržením tlačítka a nemají žádnou paměť na poslední zapnutý mód - to by byla zbytečná funkce, která by jen uživateli snižovala přehled. Vždy se tedy čelovka zapíná stejně.
5 trvale svítících módů je tak akorát, abych jich nebylo zbytečně moc, ale zároveň, aby jich byl dostatek pro každou aktivitu a příležitost. Zcela nejnižším módem je VERYLOW s cca 15-25 lumeny, určený je na chůzi a běžné nenáročné svícení. Je dostupný na dvojklik (jako u počítačové myši). Ostatní módy (LOW,MID,HIGH a BOOST) se přepínají normálním klikáním podle jednoho ze dvou následujících schémat a jsou vždy přibližně dvojnásobné, aby uživatel mezi nimi vnímal rozdíl. Obvykle ten nejvyšší mód BOOST má výdrž 1:30-1:45. Další módy vydrží svítit 4h, 10h, 20h a 180h. 10h a 20h módy jsou navržené i pro extrémní závodníky, aby vydržely svítit 1 resp 2 celé noci.
Proč mají čelovky 2 schémata přepínání? Je to proto, že z těchto dvou si každý může vybrat to vhodnější. První "pokročilé" umožňuje rychlé a pohotové přepínání všech módů navzájem, ale uživatel musí zvládnout rozlišit krátký a dlouhý klik. Je šikovné pro cyklisty, kteří potřebují často měnit mód (např. snižovat při vjezdu na silnici atp). Doporučujeme ho alespoň zkusit, je opravdu výborné a zvyknete si něj. Druhé "jednoduché" schéma pouze cykluje módy od nejnižšího po nejvyšší a pak zase znovu.
Opravdu, je to tak. Čelovky nemají žádné zbytečné programování, kde by si uživatel mohl nastavit intenzitu svitu atp. Nemáme ani žádnou bluetooth aplikaci do telefonu. To jsou funkce pro pár uživatelů "hračiček", kteří si s tím rádi hrají, ale reálně to nastaví jednou a pak už to tak nechají - nikoho přece nebaví před každým nočním během nastavovat něco dlouze na telefonu, ne? My jsme intenzitu módů nastavili tedy za Vás tak, jak nejlépe jsme schopni a jak to dává smysl. Máme s nočním (závodním) sportováním bohaté zkušenosti, důvěřujte nám. Každý uživatel tam nalezne vhodný mód pro svoji aktivitu.
Z výroby je přednastavené "pokročilé" schéma přepínání. Dejte mu šanci, třeba ho zvládnete! Pokud Vám přesto nebude vyhovovat, můžete trvale přepnout na "jednoduché" schéma. Přepínat obou schémat ovládání můžete zcela libovolně.
Postup přepnutí schématu je: při vypnuté čelovce zmáčkněte tlačítko a držte ho minimálně 10 vteřin (raději držte déle) a pak uvolněte. Čelovka by v tu chvíli měla být přepnutá do druhého schématu ovládání. Čelovka nic neindikuje. Vyzkoušejte, že to tak skutečně je a módy se přepínají jinak než předtím. Pokud ne, drželi jste tlačítko krátce.
Při vypnuté čelovce zmáčkněte tlačítko na déle než 1 sekundu, čelovka se poté zapne slabým světlem a 1 - 5-krát blikne. Každé bliknutí znamená 20% energie, která zbývá v baterii. Tedy 3 bliknutí znamenají, že je čelovka nabitá na 60%. 5 bliknutí znamená, že je čelovka zcela nabitá.
Signalizace nabití - 3 bliknutí = baterie je nabitá na 60%
Speciální módy jsou dostupné na víceklik. Tuto filosofii razíme i u čelovek, kde bude i červené světlo a tedy počet speciálních módů bude vyšší. Obvykle je řadíme podle odhadované četnosti použití za sebou, ten nejpoužívanější (bílá blikačka) je na trojklik a ten nejméně používaný např. na pětiklik (červená blikačka).
Víceklik můžete provést na vypnuté nebo zapnuté čelovce, klikejte podobně jako u počítačové myši. Víceklik nemusí být zběsile rychlý, stačí i pomalý, jako třeba u počítačové myši.
Vyzkoušejte naši interaktivní stránku, můžete zde klikat myší jako tlačítkem čelovky a čelovka přesně reaguje. Grafika nalevo Vám ukazuje na jaký mód jste zrovna přepnuli a na který můžete přepnout dál. Jedna stránka je pro "jednoduché" schéma ovládání a druhá pro "pokročilé" schéma. Stránky fungují kompletně pouze na počítači, na mobilu bohužel nelze provést dlouhý klik.
https://www.luciferlights.net/interactive_cz - "pokročilé" schéma
https://www.luciferlights.net/interactive_alt - "jednoduché" schéma