TEL: +420 776 371 214
PRODEJNA: SPOŘICKÁ 1135, PRAHA 8
COVID: Fungujeme zcela bez omezení.

Čelovka Lucifer S2X

Čelovka Lucifer S2X
LED:

Baterie:

Kombinace optik:

Barva čelovky:

Nabíječka:

Barva tlačítka:

3 650,00Kč
s DPH

Model: LUCIFER_S2X
Dostupnost: Připraveno/Skladem
+
-
Čelovka Lucifer S2X Čelovka Lucifer S2X Čelovka Lucifer S2X Čelovka Lucifer S2X
 

Lehká a výkonná nabíjecí čelovka s 1200 lumeny pro všechny sportovní aktivity. Výborná čelovka na běh. Skvělá kombinace nízké váhy, malé velikosti, vysokého svitu a dlouhé výdrže.

Nejlehčí hliníková čelovka | VÍCE INFO

Odolná konstrukce s dokonalým odvodem tepla

Čelovky frézujeme z letecké slitiny hliníku a eloxujeme. Čelovka je díky tomu velmi lehká a nepřehřívá se jako běžné plastové čelovky. Je příjemná při běžném nošení, sportu i dlouhém běhu. Na hlavě je velmi stabilní a nijak se nepohupuje díky rozložené váze mezi přední a zadní část.

 

 

Bateriová tuba čelovky Lucifer S2X

Vyměnitelné li-ion články | VÍCE INFO

Otevíratelné pouzdro na li-ion 18650

Čelovka Lucifer S2X používá v bateriovém pouzdru (tubě) válcové li-ion akumulátory velikosti 18650. Tyto baterie jsou nabíjecí, dnes široce dostupné a nabízí nejlepší poměr mezi kapacitou a váhou (objemem), jsou výrazně lepší než AA baterie a vydrží Vám mnoho let. Pro náročné 24h a vícedenní akce doporučujeme mít jednu záložní baterii.

Uzávěr pouzdra je šroubovací a vyměna baterie je jednoduchá i potmě. Oba konce (uzávěry) mají odolný trapézový závit a jsou vyrobené z technického plastu, který zaručuje dlouhou životnost.

Doporučujeme používat námi nabízené chráněné baterie Keeppower 3450mAh, které jsou kvalitní a vyzkoušené. Lze samozřejmě použít libovolné jiné chráněné 18650 baterie.

Kvalitní odolné kabely čelovek Lucifer

Odolné kabely a pevné konektory | VÍCE INFO

Absolutní spolehlivost, naše kabely Vás nikdy nezklamou

Kvalitní kabely se zasunovacími konektory až na proud 7A, které vyrábíme přímo u nás, dlouhodobě drží kontakt a jsou velmi odolné opotřebení a překroucení. Kontakty drží u sebe tak pevně, že samovolné rozpojení je nemožné, ale zároveň jen tak, aby se daly rozpojit i v horších podmínkách (např. v rukavicích v zimě).

Kabel je PUR, robustní, flexibilní až do -30°C a je nerozbitný.

 

Účinná elektronika | VÍCE INFO

Nejmodernější spínané měniče s nejvyšší účinností

Elektronika čelovek Lucifer je kompletně námi navržená z pečlivě vybraných a dimenzovaných součástek, vyrobená v ČR. Má ultra vysokou účinnost a funguje dlouhodobě zcela spolehlivě.

Světlo má KONSTANTNÍ REGULACI SVITU, intenzita svitu jednotlivých módů během vybíjení baterie neklesá. Světlo také nikdy nezhasne znenadání.

Elektronika hlídá ZBÝVAJÍCÍ KAPACITU BATERIE a oznámí vám jedním krátkým bliknutím, když vám zbývá méně než 33%, dvěma bliknutími pro méně než 10% a třemi bliknutími při zcela vybité baterii.

Také KONTROLUJE TEPLOTU a v případě přehřívání sníží mód. Jednoduše a pohotově můžete i zjistit STAV NABITÍ BATERIE, čelovka Vám ho oznámí 1-5 bliknutími.

 

LED čipy v našich čelovkách

Nejnovější LED Cree XP-L2 | VÍCE INFO

Maximální účinnost a skvělé barvy

Používáme nejnovější vysoce svítivé LED XP-L2 od americké společnosti CREE, s barevnou teplotou světla 4500K, což je velmi příjemná bílá barva, která má skvělé přirozené podání barev. Toto světlo díky své barevné teplotě lépe prostupuje mlhou, deštěm a sněžením, protože se od něj neodráží a neláme tak jako namodralé světlo!

S dvěma těmito LEDkami svítí čelovka na max. mód 1200 lumenů. LEDky jsou na měděném plošném spoji s revoluční technologií Direct Thermal Path, která umožňuje bleskový přenos tepla na hliníkové tělo čelovky.

 

Pravdivé a přesné barvy čelovek

LED s vysokým barevným podáním

Věrné a živé barvy

Nově nabízíme i speciální Samsung diody s CRI 93, které jsou špičkou v obrazové kvalitě ale i velmi výkonné! Absolutně neutrální barva světla.

Tyto speciální LED se hodí pro lidi s poruchami zraku, šeroslepostí, pro práci, kde potřebujete dobře vidět a rozlišovat barvy a předměty. Zvažte i pro orientační běh, kde díky nim lépe rozlišíte jednotlivé barvy v mapě.

Dokonalé rozložení světla | VÍCE INFO

Kombinace dvou různě širokých kuželů světla

Přední rámeček čelovky Lucifer S2X

Každá svítivá dioda má vlastní optiku, která určuje jak široký bude výsledný kužel světla. Používáme PMMA optiky s vysokou optickou průhledností a úhly 13°, 20° a 29°, které je možné kombinovat podle libosti.

Doporučujeme kombinaci optik 13° + 20° a 13° + 29° jako ideální obecnou variantu pro sport, běh, kolo nebo běžky s maximálním dosvitem 159m, které má i dostatečné periferní nasvícení. Světelný kužel je velmi příjemný, je plynulý od středu ke krajům bez ostrých přechodů či jiných artefaktů. Tato kombinace poskytuje skvělý přehled o okolí a překážkách před Vámi.

Pro orientační běh a MTBO volte 13° + 29°, tím docílíte periferního osvětlení mapy bez nutnosti mířit na ní čelovkou.

Pro práci volte také širší optiky 13° + 29°, 20° + 20° příp. 20° + 29°.

 

Módy a uživatelské ovládání | VÍCE INFO

Dvě ovládací schémata, která můžete přepínat

Přepínání módů - čelovka S2X

Čelovka Lucifer má 5 trvale svítících módů - VERY LOW, LOW, MID, HIGH, BOOST a speciální módy BLIKÁNÍ, SOS. Čelovka nemá žádnou paměť na poslední zapnutý mód, zapíná a vypíná se vždy stejně.

Čelovka má dvě ovládací schémata, která můžete používat a přepínat mezi nimi. První schéma je naše standardní, které je pohotové, ale nemusí sedět každému. Druhé ovládací schéma je naopak velmi jednoduché a zvládne ho každý. Přepnutí mezi schématy se provádí 8-15 sekundovým podržením tlačítka při vypnuté čelovce.

První SCHÉMA (POKROČILÉ) je založeno na krátkých, dlouhých a velmi dlouhých stisknutích tlačítka. Čtyři z módů (LOW, MID, HIGH a BOOST) jsou snadno dostupné, jelikož je budete pravděpodobně používat nejvíce. Můžete mezi nimi přepnout jedním (max dvěma) stisky, není nutno cyklovat všechny módy. Toto schéma je továrně nastavené z výroby.

Druhé SCHÉMA (JEDNODUCHÉ) přepíná módy jen krátkým kliknutím a to tak, že módy LOW-MID-HIGH-BOOST neustále cykluje.

Ostatní tři módy jsou pro obě schémata stejně dostupné - jsou to méně používané módy a dle četnosti použití jsou seřazeny na víceklik. Velmi nízký mód je kdykoliv dostupný na dvojklik. Blikačka se zapíná trojklikem a bliká středně rychle (nejedná se o rychlé rušivé strobo), takže řidiči nejsou tolik oslněni. SOS se zapíná čtyřklikem.

Obě schémata vyzkoušejte v naší interaktivní aplikaci a mačkejte tlačítko myši jako tlačítko na čelovce. Naše standardní schéma zde: https://www.luciferlights.net/interactive_cz, jednoduché schéma zde: https://www.luciferlights.net/interactive_alt.

Dvě sady intenzit režimů

Přednastavená vyšší nebo nižší intenzita všech módů

Uživatel může volitelně přepínat mezi sadou vyšších režimů a sadou nižších. To znamená, že buď budete využívat všech 5 módů (VERY LOW, LOW, MID, HIGH, BOOST) s nižší intenzitou (25, 100, 230, 470 a 950 lumenů) nebo s vyšší intenzitou (25, 100, 230, 600 a 1200 lumenů). Od tohoto nastavení se samozřejmě odvijí výdrže.

Přepnutí na druhou sadu režimů provedete dlouhým min. 15s podržením tlačítka při vypnuté čelovce. Čelovka Vám pak jednou či dvakrát blikne. Jedno bliknutí znamená že jste přepnuli na nižší sadu režimů. Dvě bliknutí znamenaji, že jste přepnuli na vyšší sadu režimů. Toto nastavení je uloženo i po vyjmutí baterie.

Doba výdrže | VÍCE INFO

Extrémní výdrže a reálně dosahované

NIŽŠÍ REŽIMY
Mód Lumenů Doba svitu
hodiny : minuty
Uchladitelnost módů
VERY LOW 25 100:00 trvale
LOW 100 20:00 trvale
MID 230 10:00 trvale
HIGH 470 4:00 trvale
BOOST 950 1:45 při chůzi
VYŠŠÍ REŽIMY
Mód Lumenů Doba svitu
hodiny : minuty
Uchladitelnost módů
VERY LOW 25 100:00 trvale
LOW 100 20:00 trvale
MID 230 10:00 trvale
HIGH 600 3:00 trvale
BOOST 1200 1:05 při chůzi

Doba výdrže je počítaná s baterií s kapacitou 3450mAh. Udává dobu svitu až do poklesu pod 70% původní intenzity. Poté elektronika přepne na nižší mód ve kterém bude nějakou dobu světlo svítít - např. půl hodiny - až postupně přepne na nejnižší mód a terpve když čelovka skoro nesvítí, tak ji ochranný obvod baterie vypne.

POZOR! Dobu výdrže specifikujeme o mnoho přísněji než to požaduje ANSI NEMA FL-1 standard a udávají jiná světla. Tímto rozhodnutím sice přicházíme o hodiny a minuty, které bychom do doby výdrže mohli papírově započítat, ale zas je tento údaj pro Vás užitečný!

 

 

Nabíječka a nabíjení

Balení čelovky Lucifer S2X

Čelovku je možné nabíjet síťovou nebo šachtovou nabíječkou. Síťová nabíječka baterii nabijí přes kabel, z bateriové tuby nevyndává, což je praktické na každodedenní nabíjení. Šachtová USB nabíječka vyžaduje ze své podstaty vysunutí článku z bateriové tuby a vložení do komory nabíječky.

Síťová nabíječka má označení 4.2V, 0.5A a nabijí články pomalým proudem 0.5A, tedy šetrným způsobem. Plné nabití batterypacku od 0 do maxima trvá 7.5h. Nabíječka svítí červeně, když se batterypack nabijí a zeleně, když je nabitý.

Nabízíme také šachtovou USB nabíječku Lii-100, ta umí kromě li-ion baterií nabíjet i všechny jiné běžné baterie (NiMh,NiCd). Nabíječka se zapojuje do USB zdířky, odkud bere energii pro dobíjení. Umožňuje zvolit nabíjecí proud (=rychlost nabíjení) buď 0.5A nebo 1A. Umí také z vložené baterie dobíjet jakékoliv USB zařízení (např. telefon).

Standardní obsah balení

  • český manuál
  • čelovka
  • bateriová tuba
  • volitelně - 18650 chráněná baterie
  • volitelně - šachtová USB nabíječka Lii-100
  • hlavový popruh
  • volitelně - síťová nabíječka 4.2/0.5A
  • látkový přenášecí sáček

Obsah balení čelové svítilny S2X

Čelovka je propojená s bateriemi rozpojitelným konektorem.

Prodáváme také držáky k upevnění čelovky i batterypacku na cyklohelmu nebo na kolo (řídítka + rám) takže během chvilky máte plnohodnotné světlo na kolo. Můžete přikoupit i USB propojku k nabíjení telefonu a dalších zařízení z batterypacku a využít vysokou kapacitu našich baterií jako výkonnou powerbanku. Můžete také přikoupit nabíječku do auta nebo nabíjet nabíječkou z USB portu

Kompatibilita

Čelovka Lucifer S2X je plně kompatibilní s veškerým existujícím příslušenstvím řady S a i do budoucna plánujeme plnou kompatibilitu se všemi novými modely čelovek řady S.

ZDROJE A NABÍJEČKY

Li-ion 18650 Keeppower 3450mAh, chráněné
Li-Ion Nabíječka 4.2V, 0.5A
Šachtová nabíječka Lii-100

DRŽÁKY A JINÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

USB propojka V2
Držáky čelovky a batterypacku na cyklohelmu
Držáky na kolo - upevnění batterypacku (neoprénová kapsa) je dimenzovaná na větší 2-článkový batterypack; bateriová tuba tam bude volnější, ale lze ji použít.

Záruka 3 roky na naše čelovky

Záruka a pozáruční servis

Záruka na čelovku je 3 roky avšak rádi Vám poskytneme i kdykoliv později pozáruční servis. Čelovky z 95% vyrábíme sami, takže disponujeme i všemi náhradními díly a vše umíme opravit. Záruka se uplaňuje na naší adrese v Praze.

Chceme, aby Vám naše čelovky sloužily dlouho a bez problémů a dlouhodobě se snažíme o to, aby reklamace nebyly pokud možno žádné. Pokud však chyba na naší straně nastane, pak se nevymlouváme a poskytujeme rychlý a kvalitní servis, tak aby pro Vás reklamace nebyla nepříjemnou zkušeností.

Funkce
Počet stále svítících módů 6
Speciální módy Blikačka, Test nabití baterií
Maximální svit 1200 lumenů
Elektronika konstantní řízení svitu
Maximální výdrž 100 h
Ochrana proti podvybití ano
Ochrana proti obrácené polaritě ano
Ochrana proti přehřátí ano
Fyzické parametry
Materiál CNC frézovaný hliník, ABS plast, Delrin
Váha 164gr
Baterie
Typ Li-Ion
Počet článků 1 baterie 18650 chráněná
Napětí 4.2V

Manuál (PDF|1.3Mb)

Čelovka Lucifer S2X Manuál


Lucifer čelovky
Luciferlights, s.r.o. © 2021