TEL: +420 776 371 214
PRODEJNA: SPOŘICKÁ 1135, PRAHA 8
COVID: Fungujeme zcela bez omezení.

Čelovka Lucifer M6

Čelovka Lucifer M6
Kombinace optik:

LED:

Barva čelovky:

Barva tlačítka:

4 900,00Kč
s DPH

Model: LUCIFER_M6
Dostupnost: Připraveno/Skladem
+
-
Čelovka Lucifer M6 Čelovka Lucifer M6 Čelovka Lucifer M6 Čelovka Lucifer M6 Čelovka Lucifer M6 Čelovka Lucifer M6 Čelovka Lucifer M6 Čelovka Lucifer M6 Čelovka Lucifer M6 Čelovka Lucifer M6 Čelovka Lucifer M6 Čelovka Lucifer M6 Čelovka Lucifer M6
 

Univerzální výkonná čelovka se 1700 lumeny pro všechny sportovní aktivity. Nejlepší čelovka pro orientační běh, rogaining, kolo a přírodní víceboje. Ideální kombinace nízké váhy, malé velikosti, vysokého svitu a dlouhé výdrže.

Univerzální výkonná čelovka Lucifer M6
Výkonná závodní čelovka M6

6. generace čelovky Lucifer M

 • lepší LED zvyšují výkon na 1700lm (nárůst všech módů cca o 5%)
 • čelovka má upravené tělo umožňující větší sklopení dolu
 • preciznější cnc obrábění čelovky
 • nižší váha oproti M5
 • 3-letá záruka na celou čelovku
 • hezčí balení výrobku
Kvalitní česká čelovka Lucifer M6

Lehké hliníkové tělo | VÍCE INFO

Odolná konstrukce s dokonalým odvodem tepla

Čelovky jsou CNC frézované z letecké slitiny hliníku a poté eloxovány. Jsou vyrobené s množstvím chladících žeber pro skvělý odvod tepla, ale zároveň co nejmenší a nejlehčí. Tělo čelovky je díky tomu mechanicky odolné a na hlavě velmi stabilní.

 

 

Batterypack k čelovce Lucifer M

Špičkové li-ion baterie | VÍCE INFO

Nejvyšší poměr kapacita/Wh

Uzavřené pouzdro se 2 špičkovými nabíjecími li-ion bateriemi Samsung INR18650-35E s nejvyšší skutečnou kapacitou 3450mAh. Pouzdro je uzavřené, voděodolné a nabíjí se přiloženou nabíječkou.

Li-ion baterie mají nejlepší poměr mezi kapacitou a váhou (objemem), jsou výrazně lepší než AA baterie a vydrží Vám mnoho let. Jsou vyzkoušené průmyslovým použitím, bezpečné a lehké. Díky tomu se dají pohodlně nosit na hlavovém popruhu.

 

 

Prodlužovací kabel k čelovce

Odolné kabely a pevné konektory | VÍCE INFO

Absolutní spolehlivost, naše kabely Vás nikdy nezklamou

Kvalitní kabely se zasunovacími konektory až na proud 7A, které vyrábíme přímo u nás, dlouhodobě drží kontakt a jsou velmi odolné opotřebení a překroucení. Kontakty drží u sebe tak pevně, že samovolné rozpojení je nemožné, ale zároveň jen tak, aby se daly rozpojit i v horších podmínkách (např. v rukavicích v zimě).

Kabel je PUR, robustní, flexibilní až do -30°C a je nerozbitný.

 

 

Upevnění čelovky Lucifer M na cyklohelmu

Snadné upevnění na cyklohelmu | VÍCE INFO

Z čelovky uděláte světlo na helmu během pár vteřin

Všechny naše čelovky Lucifer lze použitím Držáků na cyklohelmu dobře upevnit na cyklohelmu. Každá helma je samozřejmě jiná, má jiné prohnutí a otvory, ale téměř vždy lze najít vhodný způsob upevnění. Čelovka se zacvakne do držáku, ten je na helmě trvale připevněný. Baterii lze upevnit jednoduše stažením páskem na suchý zip skrze větrací otvory, příp. zacvaknutím do plastového dílů, který je také stažen páskem.

Při správném vyvážení (ideálně čelovka co nejvíce dopředu a baterie co nejvíce dozadu) je nošení pohodlné. Pro celonoční a vícedenní závody doporučujeme baterii prodloužit kabelem a vozit v dresu (batohu).

Detail elektroniky čelovky Lucifer M6

Účinná elektronika | VÍCE INFO

Vysoká účinnost přináší dlouhou výdrž

Elektronika čelovek Lucifer je kompletně námi navržená z pečlivě vybraných a dimenzovaných součástek, vyrobená v ČR. Má ultra vysokou účinnost a funguje dlouhodobě zcela spolehlivě.

Světlo má KONSTANTNÍ REGULACI SVITU, intenzita svitu jednotlivých módů během vybíjení baterie neklesá. Světlo také nikdy nezhasne znenadání.

Elektronika hlídá ZBÝVAJÍCÍ KAPACITU BATERIE a oznámí vám jedním krátkým bliknutím, když vám zbývá méně než 33%, dvěma bliknutími pro méně než 10% a třemi bliknutími při zcela vybité baterii.

Také KONTROLUJE TEPLOTU a v případě přehřívání sníží mód. Jednoduše a pohotově můžete i zjistit STAV NABITÍ BATERIE, čelovka Vám ho oznámí 1-5 bliknutími.

 

LED čipy v čelovce Lucifer M

Nejnovější LED Cree XP-L2 | VÍCE INFO

Maximální účinnost a skvělé barvy

Používáme nejnovější vysoce svítivé LED XP-L2 od americké společnosti CREE, s barevnou teplotou světla 4500K, což je velmi příjemná bílá barva, která má skvělé přirozené podání barev. Toto světlo díky své barevné teplotě lépe prostupuje mlhou, deštěm a sněžením, protože se od něj neodráží a neláme tak jako namodralé světlo!

S dvěma těmito LEDkami svítí čelovka na max. mód 1700 lumenů. LEDky jsou na měděném plošném spoji s technologií Direct Thermal Path, který umožňuje bleskový přenos tepla na hliníkové tělo čelovky.

 

LED v čelovce s vysokým barevným podáním

LED S VYSOKÝM BAREVNÝM PODÁNÍM

Věrné a živé barvy

Nabízíme i speciální Samsung diody s CRI 93, které jsou špičkou v obrazové kvalitě ale i velmi výkonné! Absolutně neutrální barva světla.

Tyto speciální LED se hodí pro lidi s poruchami zraku, šeroslepostí, pro práci, kde potřebujete dobře vidět a rozlišovat barvy a předměty. Zvažte i pro orientační běh, kde díky nim lépe rozlišíte jednotlivé barvy v mapě.

Dokonalé rozložení světla | VÍCE INFO

Kombinace dvou různě širokých kuželů světla

Optiky - přední rámeček s optikami čelovky Lucifer M

Každá svítivá dioda má vlastní optiku, která určuje jak široký bude výsledný kužel světla. Používáme PMMA optiky s vysokou optickou průhledností a úhly 13°, 20° a 29°, které je možné kombinovat podle libosti.

Doporučujeme kombinaci optik 13° + 20° a 13° + 29° jako ideální obecnou variantu pro sport, běh, kolo nebo běžky s maximálním dosvitem 220m, které má i dostatečné periferní nasvícení. Světelný kužel je velmi příjemný, je plynulý od středu ke krajům bez ostrých přechodů či jiných artefaktů. Tato kombinace poskytuje skvělý přehled o okolí a překážkách před Vámi. Pro maximální dosvit volte 13° + 13°, i to má periferní nasvícení.

Pro orientační běh a MTBO volte 13° + 29°, tím docílíte periferního osvětlení mapy bez nutnosti mířit na ní čelovkou.

Pro práci volte také širší optiky 13° + 29°, 20° + 20° příp. 20° + 29°.

 

Módy a uživatelské ovládání | VÍCE INFO

Dvě ovládací schémata, která můžete přepínat

Schéma přepínání módů čelovky

Čelovka Lucifer má 5 trvale svítících módů - VERY LOW, LOW, MID, HIGH, BOOST a speciální módy BLIKÁNÍ, SOS. Čelovka nemá žádnou paměť na poslední zapnutý mód, zapíná a vypíná se vždy stejně.

Čelovka má dvě ovládací schémata, která můžete používat a přepínat mezi nimi. První schéma je naše standardní, které je pohotové, ale nemusí sedět každému. Druhé ovládací schéma je naopak velmi jednoduché a zvládne ho každý. Přepnutí mezi schématy se provádí 10 sekundovým podržením tlačítka při vypnuté čelovce.

První SCHÉMA (POKROČILÉ) je založeno na krátkých, dlouhých a velmi dlouhých stisknutích tlačítka. Čtyři z módů (LOW, MID, HIGH a BOOST) jsou snadno dostupné, jelikož je budete pravděpodobně používat nejvíce. Můžete mezi nimi přepnout jedním (max dvěma) stisky, není nutno cyklovat všechny módy. Toto schéma je továrně nastavené z výroby.

Druhé SCHÉMA (JEDNODUCHÉ) přepíná módy jen krátkým kliknutím a to tak, že módy LOW-MID-HIGH-BOOST neustále cykluje.

Ostatní tři módy jsou pro obě schémata stejně dostupné - jsou to méně používané módy a dle četnosti použití jsou seřazeny na víceklik. Velmi nízký mód je kdykoliv dostupný na dvojklik. Blikačka se zapíná trojklikem a bliká středně rychle (nejedná se o rychlé rušivé strobo), takže řidiči nejsou tolik oslněni. SOS se zapíná čtyřklikem.

Obě schémata vyzkoušejte v naší interaktivní aplikaci a mačkejte tlačítko myši jako tlačítko na čelovce. Naše standardní schéma zde: https://www.luciferlights.net/interactive_cz, jednoduché schéma zde: https://www.luciferlights.net/interactive_alt.

Doba výdrže | VÍCE INFO

Extrémní výdrže a reálně dosahované

Mód Lumenů Doba regulovaného svitu
hod : min
Příklady aktivit Uchladitelnost
VERY LOW 25 180:00 chůze trvale
LOW 210 20:00 rychlý běh trvale
MID 410 10:00 neomezený běh, orientační běh, rychlá jízda na kole trvale
HIGH 850 4:00 neomezená jízda na kole při pohybu
BOOST 1700 1:40 downhill při pohybu

Doba výdrže je počítaná s 2-čl. 23Wh batterypackem, se 4-čl. je dvojnásobná. Udává dobu svitu až do poklesu pod 70% původní intenzity. Poté elektronika přepne na nižší mód ve kterém bude nějakou dobu světlo svítít - např. půl hodiny - až postupně přepne na nejnižší mód a terpve když čelovka skoro nesvítí, tak ji ochranný obvod baterie vypne.

POZOR! Dobu výdrže specifikujeme o mnoho přísněji než to požaduje ANSI NEMA FL-1 standard a udávají jiná světla. Tímto rozhodnutím sice přicházíme o hodiny a minuty, které bychom do doby výdrže mohli papírově započítat, ale zas je tento údaj pro Vás užitečný!

 

 

Vyzkoušejte bezplatně i Vy!

Půjčujeme čelovky zdarma na test

Naši výkonnou čelovku Vám rádi na týden bezplatně a nezávazně zapůjčíme, abyste si udělali vlastní představu o tom, jak dobré světlo to je. Můžete ji porovnat se svým stávajícím světlem a v klidu vyzkoušet, tak jak potřebujete.

Světlo k testu lze vyzvednout osobně u nás na Praze 8 - nebo ho můžeme bezplatně zaslat českou poštou. Světlo se vrací zpět osobně v Praze nebo posláním na naši adresu.

V případě zájmu se nám ozvěte přes kontaktní formulář a uveďte:

 • model čelovky, kterou chcete vyzkoušet (např. M5+)
 • jméno, příjmení, adresu + telefonní číslo a email
 • jestli potřebujete také držáky na cyklohelmu
 • způsob předání (osobně Praha nebo poslání poštou)

 

 

Recenze

Zde je seznam recenzí této čelovky (i předchozích generací), výsledek recenzí jsme neovlivňovali.

 

 

Nabíječka a nabíjení

Balení čelovky Lucifer M6

Čelovka se nabijí přiloženou síťovou nabíječkou 8.4V, 0.5A. Články se nabijí šetrným nabíjecím proudem 0.5A, plné nabití batterypacku od 0 do maxima trvá 7.5h. Nabíječka svítí červeně, když se batterypack nabijí a zeleně, když je nabitý. Prodáváme i rychlonabíječky, který batterypack nabijí přibližně dvakrát rychleji.

Standardní obsah balení

 • český manuál
 • čelovka
 • batterypack 23Wh
 • prodlužovací kabel délky 100cm
 • hlavový popruh
 • síťová nabíječka 8.4V/0.5A na EU zásuvku
 • látkový přenášecí sáček

Obsah balení čelové svítilny M6

Čelovka je propojená s batterypackem rozpojitelným konektorem. Se 100cm prodlužovacím kabelem můžete nosit baterie u těla nebo v kapse.

Prodáváme také držáky k upevnění čelovky i batterypacku na cyklohelmu nebo na kolo (řídítka + rám) takže během chvilky máte plnohodnotné světlo na kolo. Můžete přikoupit i USB propojku k nabíjení telefonu a dalších zařízení z batterypacku a využít vysokou kapacitu našich baterií jako výkonnou powerbanku. Můžete také přikoupit nabíječku do auta nebo nabíjet nabíječkou z USB portu

Kompatibilita

Čelovka Lucifer M je plně kompatibilní s veškerým existujícím příslušenstvím a i do budoucna plánujeme plnou kompatibilitu se všemi novými modely čelovek řady M i řady L i batterypacky.

ZDROJE A NABÍJEČKY

Li-ion Batterypack 8.4V, 3.4Ah, 23Wh
Li-ion Batterypack 8.4V, 6.8Ah, 46Wh
Li-Ion Nabíječka 8.4V, 0.5A
Li-Ion Rychlonabíječka 8.4V, 1.5A
Li-ion Nabíječka do auta 8.4V, 1A

DRŽÁKY A JINÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

USB propojka V2
Držáky čelovky a batterypacku na cyklohelmu
Držáky na kolo

3 roky záruky na naše čelovky

Záruka a pozáruční servis

Záruka na čelovku je 3 roky avšak rádi Vám poskytneme i kdykoliv později pozáruční servis. Čelovky z 95% vyrábíme sami, takže disponujeme i všemi náhradními díly a vše umíme opravit. Záruka se uplaňuje na naší adrese v Praze.

Chceme, aby Vám naše čelovky sloužily dlouho a bez problémů a dlouhodobě se snažíme o to, aby reklamace nebyly pokud možno žádné. Pokud však chyba na naší straně nastane, pak se nevymlouváme a poskytujeme rychlý a kvalitní servis, tak aby pro Vás reklamace nebyla nepříjemnou zkušeností.

 

 

Univerzální upevnění čelovky

 

Funkce
Počet stále svítících módů 5
Speciální módy SOS, Blikačka, Test nabití baterií
Maximální svit 1700 lumenů
Elektronika konstantní řízení svitu
Maximální výdrž 180 h
Ochrana proti podvybití ano
Ochrana proti obrácené polaritě ano
Ochrana proti přehřátí ano
Fyzické parametry
Materiál CNC frézovaný hliník, ABS plast, Delrin
Váha 227 gr.
Baterie
Typ Li-Ion
Počet článků 2 články v sérii
Označení Samsung INR18650-35E
Kapacita 3400 mAh
Napětí 8.4V

Manuál (PDF|1.7Mb)

Čelovka Lucifer M6 Manuál


Lucifer čelovky
Luciferlights, s.r.o. © 2021