TEL: +420 776 371 214

Kontakt

 

PRODEJNA PRAHA 8

Zde si můžete čelovky prohlédnout, zapůjčit i zakoupit. Prosíme volejte ideálně dopředu, že se zastavíte. Nemusíme mít okamžitě k odběru každou barevnou kombinaci, ale do 1-2h ji dokážeme připravit. Na tuto adresu také posílejte všechny zásilky, vždy přiložte naše tel. číslo!

Čelovky Lucifer
Spořická 1135
Praha 8, 18400

OTEVÍRACÍ DOBA: PO-PÁ 9-17h
Prosíme, raději dopředu volejte, že se zastavíte.

EMAIL: petr at luciferlights.net

TELEFON: +420 776 371 214      (PO-PÁ 9-17)

NAJDETE NÁS v průjezdu velké budovy asi 50m od malého vysílače.

PARKOVAT můžete zcela bez komplikací přímo před našimi okny. Vždy je zde místo.

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Pouze fakturační adresa - nikoho zde nezastihnete!

Luciferlights s.r.o
Služská 779/30
Praha 8, 18200
IČ: 05495482
DIČ: CZ05495482

WEEE ev.č.: 05849/22-ECZ

NÁŠ PŘÍBĚH

Headlamp Lucifer founders

Výkonná česká světla Lucifer

V roce 2014 jsme po letech vývoje začali vyrábět první naše čelovky. Rychle si mezi závodníky udělaly dobré jméno a od té doby je nadále vylepšujeme a rozvijíme. Z původní naivní podnikatelské představy jsme za obrovského úsilí vytvořili malou, prosperující českou firmu a vyrábíme již 6 modelů výkonných sportovních čelovek.

Vyrábíme kvalitní produkt bez kompromisů, prostě tak, aby Vám fungoval roky. Špičkový výkon na revolučním měděném plošném spoji, nejdelší výdrž, nízká váha, množství příslušenství a poctivá česká výroba s neomezeným servisem.

Zaměřujeme se primárně na závodní čelovky pro orientační běh, mushing nebo kolo, kde vynikne extrémní světelný výkon, ale máme i lehké běžecké čelovky na ultraběhy a noční tréninky. Velká část našich zákazníku je stále z Čech a Slovenska, ale máme již řadu evropských zákazníků. Posíláme čelovky i do USA, Austrálie, na Aljašku nebo za polární kruh. Pořiďte si i Vy český výrobek se světovou kvalitou!

MAPA NAŠICH ČELOVEK

Mapa našich čelovek

NAŠE POSLÁNÍ

Headlamp Lucifer founders

Headlamp Lucifer founders

Původní a stále platný cíl je vyrábět kvalitní světla, která budou nejlepší na světě ve světelném výkonu, výdrži a použitelnosti. Přitom budou malá a lehká, budou se snadno ovládat a mít spoustu možností upevnění a příslušenství.

Ačkoliv se to nezdá, tak různých kvalit a hledisek je na čelovce mnoho. Začíná to u výběru LED, účinnosti elektroniky, konstantní regulaci svitu, počtu a inteligenci přepínání módů, signalizaci vybíjení a její přesnosti, tepelné pojistce, bateriích, ochranném obvodu, vedení a odolnosti kabelů, průchodek, utěsnění čelovky, velikosti a poloze tlačítka, široké možnosti naklopení světla a jeho pevné fixaci a končí to třeba u výběru optik nebo reflektorů, které určují jak příjemně hladký bude světelný kužel, jak bude svítit periferně a jak moc do dálky. To je mnoho věcí u kterých se dá jednoduše chybovat nebo se na ně zaměřit a odlišit se tak od tisíce jiných světel.

Proč bychom měli vyrábět něco průměrného nebo co nefunguje dokonale? Na světě je dost odpadu a my rozhodně k němu nechceme přispívat. Vyrábíme odladěné čelovky, které fungují a vydrží Vám roky. Navíc i po letech budou stále překvapovat lidi, kteří podobnou výkonnou čelovku nikdy neměli. Soustředíme se jednoduše na to vyrábět v dané kategorii (váze a velikosti) vždy to nejlepší co vůbec lze a věříme, že si své zákazníky nalezneme.

100% ČESKÉ

Naše čelovky jsou české jak to jen možné! Hliníkové díly obrábíme sami a eloxujeme v Rokytnici nad Jizerou. Všechny plasty lisujeme v Brandýse nad Labem a v Mladecku. Popruhy šijeme z pruženek vyrobených v Hrádku nad Nisou, plošné spoje nám vyrábí v Běchovicích, osazují v Jičíně. Pytlíky nám šijí v Děčíně. Konektory kupujeme od výrobce z USA a dokončujeme a zalisováváme sami. Vše jsme vynalezli, vyladili a kompletujeme v naší dílně v Praze 8.

ZAKLADATEL ČELOVEK LUCIFER

Ing. Petr Dvořák

Odmala mě fascinovaly počítače a internet, na Gymnáziu jsem programoval hry a tvořil první weby. Vystudoval VŠE, obor Informační systémy a technologie, ale nadchla mě počítačová 3D grafika a živil jsem se mnoho let jako 3D grafik ve filmové postprodukci.

Během studií jsem se dostal ke sportu a začal závodit v běhu, mtbo, triatlonu, orientačním běhu, rogainingu, přírodních vícebojích (survivaly) nebo v čemkoliv jiném od 5 minut do 24hodin. Odzávodil jsem během let přes 1000 různých závodů, posbíral různá umístění vč. mistra ČR v Rogainingu, mistra ČR v zimním přírodním víceboji nebo druhého vícemistra ČR v survivalu jednotlivců.

Okolo roku 2009, kdy ještě na trhu nebylo mnoho silných světel a velké firmy neměly žádnou potřebu inovovat a nabízet lepší světla, vznikl nápad vyrobit si lepší čelovku. Nejprve jsem modifikoval existující čelovky, vylepšoval diody a později začal tvořit vlastní. Po letech učení elektroniky, zkoumání obvodů, LEDek a baterií jsem začal uvažovat o výrobě vlastní řady čelovek. To byl rok 2014 a i když přinesl neúspěch crowdfunding projektu na indiegogo, tak jsem to nevzdal, pořídil jsem CNC obráběcí centrum a v lednu 2015 vyrobil a prodal první čelovky, které od té doby postupně inovuju.

Historie čelovek Lucifer

ZÁŘÍ 2014 – Po měsíci natáčení a příprav spuštěna crowdfunding kampaň na indiegogo.com. Byla neúspěšná, přesto jsme měli dost ohlasů a věřili, že zájem o čelovky bude.

ŘÍJEN 2014 – Vytvořeny první stránky a příjímány předobjednávky, mnoho z nich bylo od musherů a našich sportujících přátel a kamarádů, jimž děkuji za projevenou důvěru.

LEDEN 2015 – První vyrobené čelovky generace MkI s diodami Cree XM-L2, 5000K a s otevíratelným pouzdrem, které se záhy ukázalo nejenom extrémně pracné, ale i náchylné na rozbití, proto jsme ho změnili. Maximální světelný výkon byl 1600 lumenů a byla nabízena i HI CRI varianta LEDek.

KVĚTEN 2015 – Spuštěn eshop a vylepšené čelovky Lucifer MkII už s pevným zalepeným batterypackem a dalšími změnami v software. Čelovky mají také popruhy s naším logem z Hrádku nad Nisou.

BŘEZEN 2016 – Příchod další, třetí verze čelovky Lucifer M3 s dalšími dílčími změnami.

PROSINEC 2016 – Čtvrtá verze čelovky Lucifer M4 s nejnovějšími LED Cree XP-L2 v barevné teplotě 4000K, na které čekáme přes dva měsíce od původního data dodání. Jsme první na světě, kteří tyto ledky mají ve světlech a čelovkách! Do Vánoc stihneme odeslat rekordní počet objednávek. LEDky jsou nově na průmyslově vyráběném plošném spoji s přímým napojením mědi na základnu LED, doteď jsme je složitě frézovali na našem cnc centru. Začínáme také vyrábět svoje vlastní kabely se zalisovanými DC konektory, což se ukazuje dost pracné, ale slibujeme si od toho větší spolehlivost. Světelný výkon díky novým LED narostl na 1650 lumenů a prodloužily se výdrže.

ZÁŘÍ 2017 – Pátá verze čelovky Lucifer M5, která se kromě jiných vylepšení také velmi zmenšila. Uvádíme na trh další 2 modely čelovek – menší běžecká čelovka Lucifer S a nejsilnější 4-diodová čelovka Lucifer L. Nabízíme nově i XP-L2 diody v barevné teplotě 4000K s CRI indexem 90.

PROSINEC 2019 – Uvedena 800lm kompaktní čelovka Lucifer Z. Dostupná ve třech velikostech baterií.

BŘEZEN 2020 – Představena inovovaná čelovka M6 se světelným výkonem 1700lm.

ZÁŘÍ 2020 – Uvedení nových běžeckých a turistických čelovek S2RED a S2X. Čelovka S2X oceněná v časopise Běhej.com, jako nejlepší běžecká čelovka roku. Dohromady tak nyní prodáváme 6 různých modelů čelovek s nejvyšším světelným výkonem 800 - 5000 lumenů. Opět u mnoha modelů dostupné diody s CRI 93.

PROSINEC 2020 – Prodali jsme rekordní počty našich čelovek. Děkujeme Vám za důvěru.

JARO 2021 – Pracujeme usilovně na dalším modelu čelovky, menších baterií a různém příslušenství od držáků po nabíječky. Automatizujeme činnosti ve firmě a vyrábíme do zásoby mnoho hliníkových dílů.

Lucifer čelovky
Luciferlights, s.r.o. © 2022