O nás

Adresa prodejny Praha:

Čelovky Lucifer
Spořická 1135
Praha 8, 18400

Otevírací doba: PO-PÁ 9-18h

Email: petr at luciferlights.net
Telefon: +420 776 371 214  (PO-PÁ 9-18h)

Najdete nás v průjezdu velké budovy asi 30m od malého vysílače. Zde si můžete čelovky prohlédnout, zapůjčit i zakoupit. Prosíme volejte nám dopředu, že se zastavíte. Na tuto adresu také posílejte všechny zásilky, vždy přiložte naše tel. číslo!

MAPA - prosíme věnujte pozornost mapě, google navigace zcela nesmyslně tuto adresu nedokáže správné určit a místo toho by Vás navigovala doprostřed ulice 1km daleko. Pokud google navigaci používáte, zadejte raději Spořická 1174 (místo asi 50m od nás). 

 

 

Fakturační adresa:

Luciferlights s.r.o
Služská 779/30
Praha 8, 18200
IČ: 05495482
DIČ: CZ05495482

Výkonná česká světla

Headlamp Lucifer founders

Čelovky Lucifer

Jsou výkonné LED čelovky vyvinuté pro orientační běh a další sporty v přírodě a vyráběné od roku 2014 v Praze. Čelovky od samého začátku vyrábíme v ČR a navíc z 95% z českých a evropských součástek. V současnosti prodáváme tři modely čelovek a mnoho dalšího příslušenství. Čelovky Lucifer si postupně našly dobré jméno mezi orientačními běžci a závodníky v mushingu, rogainingu, MTBO, přírodních vícebojích a adventure race.

Naše poslání

Původní a stále platný cíl je vyrábět kvalitní světla, která budou nejlepší na světě ve světelném výkonu, výdrži a použitelnosti. Přitom budou malá a lehká, budou se snadno ovládat a mít spoustu možností upevnění a příslušenství.

Ačkoliv se to nezdá, tak různých kvalit a hledisek je na čelovce mnoho. Začíná to u výběru LED, účinnosti elektroniky, konstantní regulaci svitu, počtu a inteligenci přepínání módů, signalizaci vybíjení a její přesnosti, tepelné pojistce, bateriích, ochranném obvodu, vedení a odolnosti kabelů, průchodek, utěsnění čelovky, velikosti a poloze tlačítka, široké možnosti naklopení světla a jeho pevné fixaci a končí to třeba u výběru optik nebo reflektorů, které určují jak příjemně hladký bude světelný kužel, jak bude svítit periferně a jak moc do dálky. To je mnoho věcí u kterých se dá jednoduše chybovat nebo se na ně zaměřit a odlišit se tak od tisíce jiných světel.

Proč bychom měli vyrábět něco průměrného nebo co nefunguje dokonale? Na světě je dost odpadu a my rozhodně k němu nechceme přispívat. Vyrábíme odladěné čelovky, které fungují a vydrží Vám roky. Navíc i po letech budou stále překvapovat lidi, kteří podobnou výkonnou čelovku nikdy neměli. Soustředíme se jednoduše na to vyrábět v dané kategorii (váze a velikosti) vždy to nejlepší co vůbec lze a věříme, že si své zákazníky nalezneme.

Vyrobeno v Česku

Naše čelovky jsou české jak to jen možné. Hliníkové díly obrábíme sami a eloxujeme je v Rokytnici nad Jizerou. Všechny plasty lisujeme v Brandýse nad Labem a v Mladecku. Popruhy šijeme z pruženek vyrobených v Hrádku nad Nisou, plošné spoje nám vyrábí v Běchovicích a osazují v Jičíně. Pytlíky nám šijí v Děčíně. Konektory kupujeme od výrobce z USA a dokončujeme a zalisováváme sami. Nerezový materiál je z Ďáblic. Vše vynalazeno, vyladěno a kompletuje se v naší skromné dílně v Praze 6.

I naprostá většina našich zákazníků je stále z Česka, ale už jsme posílali několik čelovek do USA, Austrálie, na Nový Zéland ale i dokonce musherům za polární kruh.

 

Ing. Petr Dvořák 

Zakladatel čelovek Lucifer

Odmala mě fascinovaly počítače a internet, na Gymnáziu jsem programoval hry a tvořil první weby. Vystudoval jsem VŠE, obor Informační systémy a technologie, ale nikdy jsem v IT nepracoval. Místo toho mě nadchla počítačová 3D grafika a živil jsem se pak mnoho let jako 3D grafik ve filmové postprodukci. Během studií jsem se také dostal ke sportu a začal závodit v běhu, mtbo, triatlonu, orientačním běhu, rogainingu, sportovních vícebojích (survivaly) nebo v čemkoliv jiném od 5 minut do 24hodin. Odzávodil jsem během let přes 1000 různých závodů, posbíral různá umístění vč. mistra ČR v Rogainingu, mistra ČR v zimním přírodním víceboji nebo druhého vícemistra ČR v survivalu jednotlivců.

Okolo roku 2009, kdy ještě na trhu nebylo mnoho silných světel a velké firmy neměly žádnou potřebu inovovat a nabízet lepší světla, vzniknul nápad vyrobit si lepší čelovku. Během pár let nejprve modifikoval existující čelovky, vylepšoval diody a později začal tvořit vlastní. Po několika letech učení elektroniky, zkoumání obvodů, LEDek a baterií dospěl do stadia, kdy začal uvažovat o výrobě vlastní řady čelovek. To byl rok 2014 a i když přinesl neúspěch crowdfunding projektu na indiegogo, tak to nevzdal, pořídil CNC obráběcí centrum a v lednu 2015 vyrobil a prodal první čelovky, které od té doby postupně inovuje, vylepšuje a přidává příslušenství.  

Historie čelovek Lucifer

ZÁŘÍ 2014 – Po měsíci natáčení a příprav spuštěna crowdfunding kampaň na indiegogo.com. Byla neúspěšná, přesto jsme měli dost ohlasů a věřili, že zájem o čelovky bude.

 

ŘÍJEN 2014 – Vytvořeny první stránky a příjímány předobjednávky, mnoho z nich bylo od musherů a našich sportujících přátel a kamarádů, jimž děkuji za projevenou důvěru.

 

LEDEN 2015 – První vyrobené čelovky generace MkI s diodami Cree XM-L2, 5000K a s otevíratelným pouzdrem, které se záhy ukázalo nejenom extrémně pracné, ale i náchylné na rozbití, proto jsme ho změnili. Maximální světelný výkon byl 1600 lumenů a byla nabízena i HI CRI varianta LEDek.

 

KVĚTEN 2015 – Spuštěn eshop a vylepšené čelovky Lucifer MkII už s pevným zalepeným batterypackem a dalšími změnami v software. Čelovky mají také popruhy s naším logem z Hrádku nad Nisou.

 

BŘEZEN 2016 – Příchod další, třetí verze čelovky Lucifer M3 s dalšími dílčími změnami.

 

PROSINEC 2016 – Čtvrtá verze čelovky Lucifer M4 s nejnovějšími LED Cree XP-L2 v barevné teplotě 4000K, na které čekáme přes dva měsíce od původního data dodání. Jsme první na světě, kteří tyto ledky mají ve světlech a čelovkách! Do Vánoc stihneme odeslat rekordní počet objednávek. LEDky jsou nově na průmyslově vyráběném plošném spoji s přímým napojením mědi na základnu LED, doteď jsme je složitě frézovali na našem cnc centru. Začínáme také vyrábět svoje vlastní kabely se zalisovanými DC konektory, což se ukazuje dost pracné, ale slibujeme si od toho větší spolehlivost. Světelný výkon díky novým LED narostl na 1650 lumenů a prodloužily se výdrže.

 

ZÁŘÍ 2017 – Zatím poslední pátá verze čelovky Lucifer M5, která se kromě jiného dramaticky zmenšila. Jsou dostupné také dva další modely čelovek – menší běžecká čelovka Lucifer S a nejsilnější 4-diodová čelovka Lucifer L. Nabízíme nově i XP-L2 diody v barevné teplotě 4000K s CRI indexem 90.

 

 

Lucifer čelovky
Luciferlights, s.r.o. © 2020