Čelovka Lucifer M4 - UKONČEN PRODEJ

  • Dostupnost: Není skladem
  • 0,00Kč


Vážení zákazníci, bohužel jsme kompletně doprodali tento model a už ho nelze objednávat. Prosím předobjednávejte jeho nástupce model Lucifer M5.

Výkonné světlo vyráběné v Česku

Lucifer je výkonná voděodolná čelovka a světlo na kolo s max. svitem 1650 lumenů, určená běžcům, cyklistům, orientačním běžcům, adventure závodníkům, lezcům, jeskyňářům stejně tak jako turistům, cestovatelům nebo rybářům, kteří požadují spolehlivé světlo s dlouhou výdrží. Vyrobeno námi - sportovci - kteří ho používají každý den.

Vyrobili jsme toto světlo nejlépe jak dokážeme. Používá poslední generaci vysoce svítivých diod XP-L2 CREE a li-ion akumulátory Panasonic NCR18650B s nejvyšší garantovanou kapacitou. Má konstatní regulaci svitu, indikaci vybíjení, test míry nabití baterií, teplotní ochranu a dobře navržené uživatelské ovládání.

Světlo může být dodáno s úchyty na kolo nebo cyklohelmu a má mnoho konfigurací, jak může být používáno. 

Čtvrtá generace čelovky

Toto je čtvrtá verze naší čelovky Lucifer M. Obsahuje všechny změny, které jsme na ní chtěli provést abychom dosáhli maximálního výkonu i spolehlivosti, minimální velikosti a pohodlnosti v použití. Změny oproti M3 jsou následující:

  • nejnovější generace LEDek XP-L2 - přináší nárůst světelného výkonu (příp. výdrže) až o 25%
  • průmyslově vyráběný měděný chladič s přesně usazenými LEDkami
  • lepší konektor na kabelu u čelovky
  • lepší konektor (až na 7A) a silikonový odolný kabel u batterypacku
  • nový monochromatický popruh
  • dvojí uživatelské ovládání - stávající ovládání a nové jednoduché
  • další dílčí softwarové změny (mimo jiné upravení intenzit a výdrží některých módů)

CNC frézované lehké tělo

Hlava čelovky je CNC frézovaná z letecké slitiny hliníku a poté eloxována s ochrannou vrstvou 25um. Je vyrobená s množstvím chladících žeber pro dobrý odvod tepla, ale zároveň tak aby byla co nejmenší a nejlehčí. Má malou hloubku pro maximální stabilitu během pohybu.

 

Li-ion baterie s nejvyšší kapacitou

Pouzdro s bateriemi je vyrobeno z pevného a ohebného plastu a uchovává 2 nabíjecí li-ion baterie typu 18650. Pouzdro je uzavřené, voděodolné a nabíjí se přiloženou nabíječkou.

Li-ion baterie mají nejlepší poměr mezi kapacitou a váhou (objemem). Jsou vyzkoušené průmyslovým použitím a jsou bezpečné. Články jsou lehké a díky tomu můžete pouzdro pohodlně nosit na hlavě.

Používáme kvalitní články Panasonic s nejvyšší (skutečnou) kapacitou na trhu. Tyto baterie vám vydrží několik let bez znatelné ztráty kapacity a oproti AA bateriím mají jen samé výhody. Už nebudete muset kupovat nové baterie!

Pouzdro obsahuje také ochranný obvod s nízkým odporem, který chrání baterie před zkratem, podvybitím a přebitím.

Nové odolné kabely a pevné konektory

U batterypacku jsme přešli na nové konektory a kabely, které dohromady zalisováváme u nás. Stále se jedná o DC 5.5/2.1 konektor a vše je kompatibilní se všemi kdy vyrobenými čelovkami a batterypacky.

Kabel je robustní silikonový kabel, flexibilní až do -60°C a maximálně odolný vůči opotřebení a překroucení. Má oranžovo-hnědou barvu a není již kroucený! Délku nastavujeme tak, aby obepnul pohodlně malou i velkou hlavu a přitom zbytečně neplandal. Požadavky na delší přívodní kabel např. na lezeckou helmu nebo speleohelmu prosím pište do poznámky u objednávky.

Konektor je kvalitní DC konektor s max. proudem až 7A, který pevně a dlouhodobě drží kontakt. U sebe drží kontakty pevně, že samovolné rozpojení je nemožné. Drží ale zároveň jen tak, aby se daly rozpojit i v náročných podmínkách (např. v rukavicích v zimě).

 

Účinná elektronika

Elektronika je kompletně navržená námi z pečlivě vybraných diskrétních součástek (kvalitní X7R keramické kondenzátory, n-mosfety s velmi nízkým odporem, velká stíněná cívka a přesné termistory a rezistory) a řízená 8-bitovým mikroprocesorem Atmel. Nyní obsahuje i "High Reliability" součástky a velký (odolný) spínač s minimální životnostní 500,000 zmáčknutí. Oboje přispívá k maximální spolehlivosti.

Takto, kdy nejsme vázáni žádným konkrétním obvodem, můžeme libovolně vylepšovat firmware, přidávat nové funkce a dosahovat velmi vysoké účinnosti (až 98%).

Světlo má KONSTANTNÍ REGULACI SVITU, intenzita svitu jednotlivých módů během vybíjení baterie neklesá. Když už baterie nejsou schopny dodat potřebný výkon, přepne elektronika na nižší mód. Světlo nikdy nezhasne znenadání.

Elektronika také hlídá ZBÝVAJÍCÍ KAPACITU BATERIE. Oznámí vám to jedním krátkým blinkutím, když vám zbývá méně než 33%, dvěma blinkutími pro méně než 10% a třemi bliknutími při zcela vybité baterii.

ČTVRTÁ GENERACE FIRMWARE čelovky má přesnější regulaci s jemnějšími kroky intenzity a menšími skoky, módy zároveň nabíhají na patřičnou intenzitu rychleji. 

 

První čelovka na světě používající nejnovější XP-L2 čipy

Používáme nejnovější vysoce svítivé LED XP-L2 od americké společnosti CREE, s barevnou teplotou světla 5000K, což je velmi příjemná neutrální bílá barva, která má zároveň skvělé podání barev (CRI index typ.70). Oproti předchozím diodám XM-L2 je světelný tok vyšší až o 25%.

S dvěma těmito diodami dosahuje čelovka světelného výkonu až 1650 lumenů. Účinnost je ovlivňována chlazením, tzn. čím lépe se diody chladí, tím pracují efektivněji. V čelovce Lucifer jsou diody přímo průmyslově napájeny na měděném plošném spoji s technologií Direct Thermal Path (Sinkpad), který umožňuje rychlý přenos tepla na hliníkové tělo čelovky s žebrováním. To je to nejlepší chlazení jaké lze v současné době vůbec vyrobit!

 

 

Ideální rozložení světla

Každá svítivá dioda má vlastní optiku, která určuje jak široký bude výsledný kužel světla. Používáme PMMA optiky s vysokou optickou průhledností a úhly 13°, 20° a 29°, které je možné kombinovat podle libosti.

Doporučujeme kombinaci optik 13° + 20° jako ideální variantu pro běh, OB, kolo, běžky s maximálním dosvitem 220m, které má i dostatečné periferní nasvícení. Světelný kužel je velmi příjemný, je plynulý od středu ke krajům bez ostrých přechodů či jiných artefaktů. Tato kombinace poskytuje skvělý přehled o okolí a překážkách před Vámi.

 

 

Módy a uživatelské ovládání - DVĚ OVLÁDACÍ SCHÉMATA

Čelovka Lucifer má 7 módů - VELMI NÍZKÝ, NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ, BOOST, SOS, BLIKÁNÍ. Čelovka nemá žádnou paměť na poslední zapnutý mód, zapíná a vypíná se vždy stejně.

Čelovka má dvě ovládací schémata, která můžete používat a přepínat mezi nimi. První schéma je naše standardní, které je pohotové, ale nemusí sedět každému. Proto jsme se rozhodli přidat druhé ovládací schéma, které je velmi jednoduché. Přepnutí mezi oběma schématy se provádí 10 sekundovým podržením tlačítka při vypnuté čelovce.

PRVNÍ SCHÉMA (POKROČILÉ) je založeno na krátkých, dlouhých a velmi dlouhých stisknutích tlačítka. Čtyři z módů (NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ a BOOST) jsou snadno dostupné, jelikož je budete pravděpodobně používat nejvíce. Můžete mezi nimi přepnout jedním (max dvěma) stisky, není nutno cyklovat všechny módy. Toto schéma je továrně nastavené z výroby.

DRUHÉ SCHÉMA (JEDNODUCHÉ) přepíná módy jen krátkým kliknutím a to tak, že módy LOW-MID-HIGH-BOOST neustále cykluje. 

Ostatní tři módy jsou pro obě schémata stejně dostupné - jsou to méně používané módy a dle četnosti použití jsou seřazeny na víceklik. Velmi nízký mód je kdykoliv dostupný na dvojklik. Blikačka se zapíná trojklikem a bliká intenzitou módu VERY LOW (VELMI NÍZKÝ) a střední rychlostí (nejedná se o rychlé rušivé strobo), takže řidiči nejsou tolik oslněni. SOS se zapíná čtyřklikem a signalizuje intenzitou módu VERY LOW (VELMI NÍZKÝ). 

Obě schémata vyzkoušejte v naší interaktivní aplikaci  a mačkejte tlačítko myši jako tlačítko na čelovce. Naše standardní schéma zde: http://www.luciferlights.net/interactive_cz,  jednoduché schéma zde: http://www.luciferlights.net/interactive_alt.

Mód Lumenů Doba svitu
hodiny : minuty
regulovaný svit v daném módu
Příklady aktivit, které lze provádět pohodlně a bezpečně
VERY LOW 45 90:00 chůze
LOW 200 20:00 rychlý běh
MID 400 10:00 neomezený běh, orientační běh, rychlá jízda na kole
HIGH 825 4:00 neomezená jízda na kole
BOOST 1650 1:40 downhill

 

 

 

 

 

 

 

Vyberte si svoje barvy

Kliknutím na náhled zobrazíte větší obrázek. Čtvrtá verze této čelovky přináší nový monochromatický popruh, který ladím ke všem barevným kombinacím.

 
 

 

Nabíječka a nabíjení

Čelovka se nabijí přiloženou síťovou nabíječkou 8.4V, 0.5A. Články se nabijí šetrným nabíjecím proudem 0.5A, plné nabití batterypacku od 0 do maxima trvá 7.5h. Nabíječka svítí červeně, když se batterypack nabijí a zeleně, když je nabitý.

Obsah balení a další příslušenství

Čelovku dodáváme s hlavovým popruhem, batterypackem, síťovou nabíječkou 0.5Aprodlužovacím kabelem délky 100cm a českým manuálem.

Čelovka je propojená s bateriemi rozpojitelným konektorem. Můžete tak s přiloženým prodlužovacím kabelem nosit baterie u těla nebo v kapse.

Prodáváme také držáky k upevnění čelovky i batterypacku na cyklohelmu nebo na kolo (řídítka + rám) takže během chvilky máte plnohodnotné světlo na kolo. Můžete přikoupit i USB propojku k nabíjení telefonu a dalších zařízení z batterypacku a využít vysokou kapacitu našich baterií jako výkonnou powerbanku. Můžete také přikoupit nabíječku do auta nebo nabíjet nabíječkou z USB portu, příp. náš přenášecí pytlík s dvěma kapsami.

Záruka a pozáruční servis

Záruka na čelovku je 2 roky avšak rádi Vám poskytneme i kdykoliv později pozáruční servis. Čelovky z 95% vyrábíme sami, takže disponujeme i všemi náhradními díly a vše umíme opravit. Záruka se uplaňuje na naší adrese v Praze. 

Chceme, aby Vám naše čelovky sloužily dlouho a bez problémů a dlouhodobě se snažíme o to, aby reklamace nebyly pokud možno žádné. Pokud však chyba na naší straně nastane, pak se nevymlouváme a poskytujeme rychlý a kvalitní servis, tak aby pro Vás reklamace nebyla nepříjemnou zkušeností. Případné opravy řešíme rychle a pokud potřebujete náhradní čelovku do vyřešení opravy, pak Vám ji rádi a samozřejmě bezplatně poskytneme.

Funkce
Počet stále svítících módů 5
Speciální módy SOS, Blikačka, Test nabití baterií
Maximální svit 1600 lumenů
Elektronika konstantní řízení svitu
Maximální výdrž 85 h
Ochrana proti podvybití ano
Ochrana proti obrácené polaritě ano
Ochrana proti přehřátí ano
Fyzické parametry
Materiál CNC frézovaný hliník, ABS plast, Delrin
Váha 227 gr.
Baterie
Typ Li-Ion
Počet článků 2 články v sérii
Označení Panasonic NCR18650B
Kapacita 3400 mAh
Napětí 8.4V

Napsat recenzi
Pravidla publikování uživatelských recenzí

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Technické cookies

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webové stránky a všech funkční. Nemohou být vypnuty bez zablokování fungování stránky.

Analytické cookies

Analytické cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a našich reklamních kampaní s jejich pomocí určujeme počet návštěv, zdroj návštěv našich stránek.

Reklamní cookies

Reklamní cookies používáme my a naši partneři, abychom Vám dokázali zobrazit co nejrelevantnější obsah a reklamy.