Čelovka Lucifer L - NASKLADNÍME V ÚNORU 2018

Čelovka Lucifer L -  NASKLADNÍME V ÚNORU 2018
Model: LUCIFER_L
Dostupnost: Na předobjednání
Cena: 5 500,00Kč
s DPH
Množství:  

Dostupné varianty:


LED:

Batterypack:

Barva čelovky:

Barva tlačítka:

Optiky:

Nejvýkonnější čelovka s ohromujícím výkonem 3000 lumenů. Neuvěřitelné světlo, které zároveň vůbec není velké nebo těžké. Vhodné pro mushing, downhill a pro všechny ostatní, kteří chtějí to nejlepší.   

Vážení zákazníci, omlouváme se, ale všechny tyto čelovky jsme vyprodali a další naskladníme na začátku února. 

Čelovka stvořená pro maximální světelný výkon

Náš třetí model čelovky Lucifer L je čelovka bez kompromisů. Maximální světelný výkon je 3000 lumenů a je tak ideální volbou pro mushing a náročné sjezdy na kole. O takový výkon se stará hned čtveřice vysoce svítivých diod XP-L2 CREE s příjemnou barevnou teplotou 4000K, jejichž odpadní teplo chladí mohutné zadní a boční žebrování.

 

CNC frézované lehké tělo s malou hloubkou

Hlava čelovky je CNC frézovaná z letecké slitiny hliníku a poté tvrdě eloxována s ochrannou vrstvou 25um. Je vyrobená s maximálním možným žebrováním pro skvělý odvod tepla, ale zároveň tak, že je stále co nejmenší a nejlehčí. I když je výroba žeber časově náročná, nechtěli jsme na této čelovce dělat žádné kompromisy.

Čelovka je jen 21mm hluboká, nikde tedy netrčí a nepřekáží a je díky tomu i velmi stabilní ve všech držácích.

 

Připravujeme nové ploché pouzdro na 4 li-ion články 18650 (odhad dostupnosti 10/2017)

Na obrázku vpravo je starší 4-článkové válcové pouzdro.

Čelovka Lucifer L může používat 2-článkové a 4-článkové batterypacky. Standardně k této čelovce doporučujeme 4-článkový batterypack s bateriemi Samsung INR18650-35E, které lépe snášejí vyšší proudový odběr než baterie Panasonic NCR18650B.

Je samozřejmě možno použít stávající 2-článkové batterypacky (Panasonic NCR18650B), ale výdrž na nejvyšší mód (BOOST) bude omezená - viz. tabulka výdrží. Za dobrý kompromis mezi velikostí a výdrží můžete pokládat 2-článkový batterypack z baterií Samsung INR18650-35E.

 

 

 

 

 

Účinná elektronika

Elektronika je kompletně navržená námi z pečlivě vybraných diskrétních součástek (kvalitní X7R keramické kondenzátory, n-mosfety s nízkým odporem, velká stíněná cívka a přesné termistory a rezistory) a řízená 8-bitovým mikroprocesorem Atmel. Tlačítko je také velké a odolné a přispívá k maximální spolehlivosti. Elektronika dosahuje vysoké účinnosti (90-95%).

Světlo má KONSTANTNÍ REGULACI SVITU, intenzita svitu jednotlivých módů během vybíjení baterie neklesá. Když už baterie nejsou schopny dodat potřebný výkon, přepne elektronika na nižší mód. Světlo nikdy nezhasne znenadání.

Elektronika také hlídá ZBÝVAJÍCÍ KAPACITU BATERIE. Oznámí vám to jedním krátkým blinkutím, když vám zbývá méně než 33%, dvěma blinkutími pro méně než 10% a třemi bliknutími při zcela vybité baterii.

 

LED čipy Cree XP-L2 poslední generace

Používáme vysoce svítivou diody XP-L2 od americké společnosti CREE, s barevnou teplotou světla 4000K, což je velmi příjemná neutrální bílá barva s CRI indexem 70. Lucifer L díky ní disponuje až 3000 lumeny. LED čip i celá elektronika jsou napájeny na měděném plošném spoji s přímým odvodem tepla na chladič čelovky.  

 

Ideální rozložení světla

Lucifer L má jednu PMMA multioptiku (dohromady pro všechny 4 LEDky) s 90-91% optickým prostupem a vyzařovacím úhlem 21°, 25° nebo 34°. Světelný kužel je velmi příjemný, je plynulý od středu ke krajům bez ostrých přechodů či jiných artefaktů. Optika je uživatelsky jednoduše vyměnitelná.

Obecně pro sport a běžné aktivity doporučujeme optiky 21° nebo 25°. Pro práci a činnosti ve Vaší blízkosti volte širší optiky 34°.

 

 

 

Módy a uživatelské ovládání - DVĚ OVLÁDACÍ SCHÉMATA

Čelovka Lucifer má 7 módů - VELMI NÍZKÝ, NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ, BOOST, SOS, BLIKÁNÍ. Čelovka nemá žádnou paměť na poslední zapnutý mód, zapíná a vypíná se vždy stejně.

Čelovka má dvě ovládací schémata, která můžete používat a přepínat mezi nimi. První schéma je naše standardní, které je pohotové, ale nemusí sedět každému. Proto jsme se rozhodli přidat druhé ovládací schéma, které je velmi jednoduché. Přepnutí mezi oběma schématy se provádí 10 sekundovým podržením tlačítka při vypnuté čelovce.

PRVNÍ SCHÉMA (POKROČILÉ) je založeno na krátkých, dlouhých a velmi dlouhých stisknutích tlačítka. Čtyři z módů (NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ a BOOST) jsou snadno dostupné, jelikož je budete pravděpodobně používat nejvíce. Můžete mezi nimi přepnout jedním (max dvěma) stisky, není nutno cyklovat všechny módy. Toto schéma je továrně nastavené z výroby.

DRUHÉ SCHÉMA (JEDNODUCHÉ) přepíná módy jen krátkým kliknutím a to tak, že módy LOW-MID-HIGH-BOOST neustále cykluje. 

Ostatní tři módy jsou pro obě schémata stejně dostupné - jsou to méně používané módy a dle četnosti použití jsou seřazeny na víceklik. Velmi nízký mód je kdykoliv dostupný na dvojklik. Blikačka se zapíná trojklikem a bliká intenzitou módu VERY LOW (VELMI NÍZKÝ) a střední rychlostí (nejedná se o rychlé rušivé strobo), takže řidiči nejsou tolik oslněni. SOS se zapíná čtyřklikem a signalizuje intenzitou módu VERY LOW (VELMI NÍZKÝ). 

Obě schémata vyzkoušejte v naší interaktivní aplikaci  a mačkejte tlačítko myši jako tlačítko na čelovce. Naše standardní schéma zde: http://www.luciferlights.net/interactive_cz,  jednoduché schéma zde: http://www.luciferlights.net/interactive_alt.

Mód Lumenů Doba svitu
hodiny : minuty
regulovaný svit v daném módu při použití s 2-článkovým batterypackem Samsung INR18650-35E, 3450mAh
Doba svitu
hodiny : minuty
regulovaný svit v daném módu při použití s 4-článkovým batterypackem Samsung INR18650-35E, 3450mAh
Příklady aktivit, které lze provádět pohodlně a bezpečně Uchladitelnost módů
VERY LOW 60 90:00 180:00 turistika, stanování, chůze, pomalý běh trvale
LOW 300 20:00 40:00 rychlý běh, jízda na kole trvale
MID 700 10:00 20:00 orientační běh, rychlá jízda na kole trvale
HIGH 1500 2:00 4:00 neomezená jízda na kole, mushing při pohybu (chůze, běh)
BOOST 3000 0:40 2:00 downhill při pohybu (běh, kolo)

Doba výdrže

Dobu výdrže udáváme jeko délku svitu v hodinách a minutách, do které klesne původní svit na 70%. Poté elektronika přepne na nižší mód ve kterém bude nějakou dobu světlo svítít - např. půl hodiny - až postupně přepne na nejnižší mód a terpve když čelovka skoro nesvítí, tak ji ochranný obvod baterie vypne. 

POZOR! Dobu výdrže specifikujeme o mnoho přísněji než to požaduje ANSI NEMA FL-1 standard. Ten totiž počítá dobu svitu do poklesu až na 10% původní intenzity a to nám přijde jako nesmysl. Tímto rozhodnutím sice přicházíme o hodiny a minuty, které bychom do doby výdrže mohli papírově započítat, ale zas je tento údaj pro Vás užitečný!

 

 

 

 

 

 

 

Nabíječka a nabíjení

Standardně k této čelovce dodáváme 1.5A nabíječku (označována jako rychlonabíječka), která 4-článkový batterypack nabije za 5h. Batterypack je možné nabíjet i pomalou 0.5A nabíječkou (standardně k Lucifer M5), ale nabití 4-článkového batterypacku od 0 do plna by trvalo 14h.

Obsah balení a další příslušenství

Balení čelovky obsahuje:

  • čelovku
  • batterypack (dle vaší objednávky)
  • hlavový propruh
  • prodlužovací kabel délky 100cm
  • síťovou nabíječku 1.5A na EU zásuvku
  • látkový přenášecí pytlík s dvěma kapsami
  • český manuál

Čelovka je propojená s baterií rozpojitelným konektorem, aby ji bylo možno napojit na již existující nebo připravované příslušenství (USB propojka, USB nabíječka)

Kompatibilita

Čelovka Lucifer L je plně kompatibilní s veškerým existujícím příslušenstvím a i do budoucna plánujeme plnou kompatibilitu se všemi novými modely čelovek řady L i řady M i batterypacky.

ZDROJE A NABÍJEČKY

Li-ion Batterypack 8.4V, 3.4Ah, 23Wh
Li-ion Batterypack 8.4V, 6.8Ah, 46Wh
Li-Ion Nabíječka 8.4V, 0.5A
Li-Ion Rychlonabíječka 8.4V, 1.5A
Li-ion Nabíječka do auta 8.4V, 1A

DRŽÁKY A JINÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

USB propojka V2
Držáky čelovky a batterypacku na cyklohelmu - pouze upevnění hlavice čelovky!
Držáky na kolo - pouze upevnění hlavice čelovky!

Záruka a pozáruční servis

Záruka na čelovku je 2 roky avšak rádi Vám poskytneme i kdykoliv později pozáruční servis. Čelovky z 95% vyrábíme sami, takže disponujeme i všemi náhradními díly a vše umíme opravit. Záruka se uplaňuje na naší adrese v Praze.

Chceme, aby Vám naše čelovky sloužily dlouho a bez problémů a dlouhodobě se snažíme o to, aby reklamace nebyly pokud možno žádné. Pokud však chyba na naší straně nastane, pak se nevymlouváme a poskytujeme rychlý a kvalitní servis, tak aby pro Vás reklamace nebyla nepříjemnou zkušeností.

 

 

Funkce
Počet stále svítících módů 5
Speciální módy SOS, Blikačka, Test nabití baterií
Maximální svit 3000 lumenů
Elektronika konstantní řízení svitu
Maximální výdrž 180 h
Ochrana proti podvybití ano
Ochrana proti obrácené polaritě ne
Ochrana proti přehřátí ano
Fyzické parametry
Váha vč. 4-článkového batterypacku 280 gr.
Lucifer čelovky
Čelovky Lucifer - Petr Dvořák © 2018