Čelovka Lucifer X - PŘEDOBJEDNÁVKY

Čelovka Lucifer X - PŘEDOBJEDNÁVKY

Dostupné varianty


LED:

Batterypack:

Barva čelovky:

Barva tlačítka:

6 optik:

Cena:
11 900,00Kč
s DPH

Model: LUCIFER_X
Dostupnost: Na předobjednání
Množství:

Čelovka Lucifer X - PŘEDOBJEDNÁVKY Čelovka Lucifer X - PŘEDOBJEDNÁVKY Čelovka Lucifer X - PŘEDOBJEDNÁVKY Čelovka Lucifer X - PŘEDOBJEDNÁVKY Čelovka Lucifer X - PŘEDOBJEDNÁVKY

Toto je jedna z nejvýkonnějších a nejsilnějších čelovek na světě svítící 5000 lumenů. Stále v rozumné velikosti a váze, vhodné pro závodní orientační běh, mushing a downhill.

 

Nejvýkonnější česká čelovka

Stvořená pro orientační běh a maximální světelný výkon

Čelovka Lucifer X je vyrobená pro maximální světelný výkon - zároveň je stále lehká a malá a díky velkému žebrování se skvěle chladí. Maximální světelný výkon je 5000 lumenů a je tak ideální volbou pro mushing nebo nejlepší čelovka pro náročné sjezdy na kole. O tak vysoký svit se stará 6 vysoce svítivých diod XP-L2 Cree s příjemnou neutrální barevnou teplotou 4500K.

CNC frézované lehké tělo s malou hloubkou

Dokonalý odvod tepla | VÍCE INFO

Toto je jedna z nejlepších a nejvýkonnějších čelovek na světě určená pro ty nejrychlejší závodníky a jezdce na kole, kteří chtějí proměnit noc v den.

Hlava čelovky je CNC frézovaná z letecké slitiny hliníku, pískovaná na matný povrch a poté tvrdě eloxována s ochrannou vrstvou 25um. Je vyrobená s maximem žebrování co lze.

Čelovka je i přes to není hluboká, nikde netrčí a nepřekáží.

 

Špičkové li-ion baterie | VÍCE INFO

Nejvyšší poměr kapacita/Wh

Standardně k této čelovce doporučujeme plochý 6-článkový batterypack. Ten vyrábíme z baterií Samsung INR18650-35E, které jsou dimenzované na velké proudové zatížení. 6 článků zajistí výdrž 1:40 na maximální mód. Nelze ho ale nosit na hlavovém popruhu, je už příliš těžký.

3-článkový batterypack je lehčí varianta, výdrž je poloviční, ale lze ji pohodlně nosit na hlavovém popruhu.

Stávající 2-článkové a 4-článkové batterie (ploché i hranaté) můžete používat, ale výdrž na nejvyšší mód (BOOST) je omezená.

 

Odolné kabely a pevné konektory | VÍCE INFO

Absolutní spolehlivost, naše kabely Vás nikdy nezklamou

Kvalitní kabely se zasunovacími konektory až na proud 7A, které vyrábíme přímo u nás, dlouhodobě drží kontakt a jsou velmi odolné opotřebení a překroucení. Kontakty drží u sebe tak pevně, že samovolné rozpojení je nemožné, ale zároveň jen tak, aby se daly rozpojit i v horších podmínkách (např. v rukavicích v zimě).

Kabel je PUR, robustní, flexibilní až do -30°C a je nerozbitný.

Účinná elektronika | VÍCE INFO

Extrémní účinnost pro nejdelší výdrž

Elektronika čelovek Lucifer je kompletně námi navržená z pečlivě vybraných a dimenzovaných součástek, vyrobená v ČR. Soustředili jsme se na její maximální možnou účinnost, protože ta v tak vysokých výkonech ovlivňuje účinnost, generování tepla i dlouhodobou spolehlivost. Rok a půl jsme usilovně pracovali, než vznikla tato spínaná elektronika s nejvyšší účinností na světě, která se pohybuje mezi 94-98%. To jsou světové hodnoty a vězte, že žádná jiná čelovka Vám je dnes nenabídne. Pořiďte si světovou kvalitu i Vy!

Světlo má KONSTANTNÍ REGULACI SVITU, intenzita svitu jednotlivých módů během vybíjení baterie neklesá. Světlo také nikdy nezhasne znenadání.

Elektronika hlídá ZBÝVAJÍCÍ KAPACITU BATERIE a oznámí vám jedním krátkým bliknutím, když vám zbývá méně než 33%, dvěma bliknutími pro méně než 10% a třemi bliknutími při zcela vybité baterii.

Také KONTROLUJE TEPLOTU a v případě přehřívání sníží mód. Jednoduše a pohotově můžete i zjistit STAV NABITÍ BATERIE, čelovka Vám ho oznámí 1-5 bliknutími.

 

 

Nejnovější LED Cree XP-L2 | VÍCE INFO

Maximální účinnost a skvělé barvy

Používáme nejnovější vysoce svítivé LED XP-L2 od americké společnosti CREE, s barevnou teplotou světla 4500K, což je velmi příjemná bílá barva, která má skvělé přirozené podání barev. Toto světlo díky své barevné teplotě lépe prostupuje mlhou, deštěm a sněžením, protože se od něj neodráží a neláme tak jako namodralé světlo!

S 6 těmito LEDkami svítí čelovka na max. mód 5000 lumenů. LEDky jsou na měděném plošném spoji s revoluční technologií Direct Thermal Path, ten umožňuje bleskový přenos tepla na hliníkové tělo čelovky.

 

 

Dokonalé rozložení světla | VÍCE INFO

Zvolte si ideální rozložení světla

Lucifer X používá 6 jednotlivých TIR optik s 90-93% optickým prostupem a vyzařovacím úhlem 13°, 20° nebo 29°. Světelný kužel je velmi příjemný, je plynulý od středu ke krajům bez ostrých přechodů či jiných artefaktů. Celý rámeček s optikami se dá uživatelsky vyměnit za jiný.

Díky tomu můžete zvolit takovou kombinaci optik, která Vám vyhovuje. Obecně pro sport (i závodní) doporučujeme kombinaci optik 13°+13°+13°+13°+20°+29°. Pro práci, činnosti ve Vaší blízkosti nebo pro ještě příjemnější pocit při nočním sportování volte kombinaci širších optik, např. 13°+13°+13°+20°+20°+29°. Pro orientační běh volte buď standardní variantu (13°+13°+13°+13°+20°+29°) nebo pro rychlé závodníky (13°+13°+13°+13°+13°+29°).

 

 

 

 

Módy a uživatelské ovládání | VÍCE INFO

Dvě ovládací schémata, která můžete přepínat

Čelovka Lucifer má 7 módů - VELMI NÍZKÝ, NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ, BOOST, SOS, BLIKÁNÍ. Čelovka nemá žádnou paměť na poslední zapnutý mód, zapíná a vypíná se vždy stejně.

Čelovka Lucifer má 5 trvale svítících módů - VERY LOW, LOW, MID, HIGH, BOOST a speciální módy BLIKÁNÍ, SOS. Čelovka nemá žádnou paměť na poslední zapnutý mód, zapíná a vypíná se vždy stejně.

Čelovka má dvě ovládací schémata, která můžete používat a přepínat mezi nimi. První schéma je naše standardní, které je pohotové, ale nemusí sedět každému. Druhé ovládací schéma je naopak velmi jednoduché a zvládne ho každý. Přepnutí mezi schématy se provádí 10 sekundovým podržením tlačítka při vypnuté čelovce.

První SCHÉMA (POKROČILÉ) je založeno na krátkých, dlouhých a velmi dlouhých stisknutích tlačítka. Čtyři z módů (LOW, MID, HIGH a BOOST) jsou snadno dostupné, jelikož je budete pravděpodobně používat nejvíce. Můžete mezi nimi přepnout jedním (max dvěma) stisky, není nutno cyklovat všechny módy. Toto schéma je továrně nastavené z výroby.

Druhé SCHÉMA (JEDNODUCHÉ) přepíná módy jen krátkým kliknutím a to tak, že módy LOW-MID-HIGH-BOOST neustále cykluje.

Ostatní tři módy jsou pro obě schémata stejně dostupné - jsou to méně používané módy a dle četnosti použití jsou seřazeny na víceklik. Velmi nízký mód je kdykoliv dostupný na dvojklik. Blikačka se zapíná trojklikem a bliká středně rychle (nejedná se o rychlé rušivé strobo), takže řidiči nejsou tolik oslněni. SOS se zapíná čtyřklikem.

Obě schémata vyzkoušejte v naší interaktivní aplikaci a mačkejte tlačítko myši jako tlačítko na čelovce. Naše standardní schéma zde: http://www.luciferlights.net/interactive_cz, jednoduché schéma zde: http://www.luciferlights.net/interactive_alt.

Mód Lumenů Doba svitu
hodiny : minuty
regulovaný svit v daném módu při použití s 3-článkovým batterypackem
Doba svitu
hodiny : minuty
regulovaný svit v daném módu při použití s 6-článkovým batterypackem
Příklady aktivit, které lze provádět pohodlně a bezpečně Uchlazení módu
VERY LOW 90 85:00 170:00 turistika, stanování, chůze, pomalý běh trvale
LOW 600 10:00 20:00 rychlý běh, jízda na kole trvale
MID 1200 5:00 10:00 orientační běh, rychlá jízda na kole trvale
HIGH 2400 2:00 4:00 neomezená jízda na kole, mushing při běhu
BOOST 5000 0:50 1:50 downhill při běhu

Doba výdrže | VÍCE INFO

Extrémní výdrže a reálně dosahované

Dobu výdrže udáváme jeko délku svitu v hodinách a minutách, do které klesne původní svit na 70%. Poté elektronika přepne na nižší mód ve kterém bude nějakou dobu světlo svítít - např. půl hodiny - až postupně přepne na nejnižší mód a terpve když čelovka skoro nesvítí, tak ji ochranný obvod baterie vypne.

POZOR! Dobu výdrže specifikujeme o mnoho přísněji než to požaduje ANSI NEMA FL-1 standard. Ten totiž počítá dobu svitu do poklesu až na 10% původní intenzity a to nám přijde jako nesmysl. Tímto rozhodnutím sice přicházíme o hodiny a minuty, které bychom do doby výdrže mohli papírově započítat, ale zas je tento údaj pro Vás užitečný!

 

Nabíječka a nabíjení

Standardně k této čelovce dodáváme 1A nabíječku, která 6-článkový batterypack nabije za 8h.

 

 

Obsah balení a další příslušenství

Balení čelovky obsahuje:

  • batterypack (dle výběru)
  • hlavový propruh
  • síťovou nabíječku 12.6 / 1A na EU zásuvku
  • pevné transportní pouzdro
  • český manuál

Kompatibilita

Čelovka Lucifer X je kompatibilní se všemi prodlužovacími kabely, beteriemi se 3 a 6 články. Baterie se 2 nebo 4 články lze použít, ale výdrž na maximální mód je omezená.

Záruka a pozáruční servis

Záruka na čelovku je 3 roky avšak rádi Vám poskytneme i kdykoliv později pozáruční servis. Čelovky z 95% vyrábíme sami, takže disponujeme i všemi náhradními díly a vše umíme opravit. Záruka se uplaňuje na naší adrese v Praze.

Chceme, aby Vám naše čelovky sloužily dlouho a bez problémů a dlouhodobě se snažíme o to, aby reklamace nebyly pokud možno žádné. Pokud však chyba na naší straně nastane, pak se nevymlouváme a poskytujeme rychlý a kvalitní servis, tak aby pro Vás reklamace nebyla nepříjemnou zkušeností.

 

 

Funkce
Počet stále svítících módů 5
Speciální módy SOS, Blikačka, Test nabití baterií
Maximální svit 5000 lumenů
Elektronika konstantní řízení svitu
Maximální výdrž 170 h
Ochrana proti podvybití ano
Ochrana proti obrácené polaritě ne
Ochrana proti přehřátí ano
Fyzické parametry
Váha vč. 6-článkového batterypacku 515 gr.

Manuál (PDF|3.2Mb)

Čelovka Lucifer X Manuál


Lucifer čelovky
Luciferlights, s.r.o. © 2020