Čelovka Lucifer L

Čelovka Lucifer L

Dostupné varianty


LED:

Batterypack:

Barva čelovky:

Barva tlačítka:

4 Optiky:

Cena:
6 900,00Kč
s DPH

Model: LUCIFER_L
Dostupnost: Na předobjednání
Množství:

Čelovka Lucifer L Čelovka Lucifer L Čelovka Lucifer L Čelovka Lucifer L Čelovka Lucifer L Čelovka Lucifer L Čelovka Lucifer L Čelovka Lucifer L Čelovka Lucifer L Čelovka Lucifer L Čelovka Lucifer L Čelovka Lucifer L Čelovka Lucifer L

Toto je čelovka bez kompromisů - lehká, malá, ale přesto neuvěřitelně výkonná. Čelovka s ohromujícím světelným výkonem 3200 lumenů, nejlepší volba pro orientační běh, mushing a downhill.

 

Nejlepší čelovka pro orientační běh

Čelovka Lucifer L je čelovka bez kompromisů - podobnou čelovku s tak příjemným světlem, tak výkonnou, tak malou a lehkou nenajdete. Maximální světelný výkon je 3200 lumenů a je tak ideální volbou pro orientační běh, mushing a náročné sjezdy na kole. O tak velký výkon se stará hned čtveřice vysoce svítivých diod XP-L2 CREE s příjemnou barevnou teplotou 4000K, jejichž odpadní teplo chladí mohutné zadní a boční žebrování.

CNC frézované lehké tělo | VÍCE INFO

Dokonalý odvod tepla

Takto vypadá čelovka na orientační běh pro 21. století - čelovka s ohromným světelným výkonem a přesto ve velikosti, že si ji vezmete i k táboráku.

Už jen letmý pohled dává tušit, že se jedná o něco mimořádného. Tak masivní žebrování na žádné jiné naší čelovce nenajdete! Je zde ale naprosto nutné pro uchlazení takového výkonu. Pokud jste viděli čelovku, která slibuje podobný světelný výkon, pak vězte, že bez takového žebrování se neuchladí.

Hlava čelovky je CNC frézovaná z letecké slitiny hliníku, pískovaná na matný povrch a poté tvrdě eloxována s ochrannou vrstvou 25um. Je vyrobená s maximem žebrování co lze. Výroba žeber je časově náročná, ale tato čelovka si to zaslouží.

Čelovka je jen 21mm hluboká, nikde netrčí a nepřekáží.

Kompatibilita s různými batterypacky

Čelovka Lucifer L může používat 2-článkové a 4-článkové batterypacky. Standardně k této čelovce doporučujeme 4-článkový batterypack.

Stávající 2-článkové batterypacky můžete používat, ale výdrž na nejvyšší mód (BOOST) bude omezená - viz. tabulka výdrží. Hodí se jako tréninkový batterypack nebo tehdy, když zrovna nepotřebujete svítit v nejvyšším módu dlouho. Je lehký a můžete ho velmi pohodlně nosit na hlavovém popruhu.

4-článkový batterypack pro tuto čelovku preferujeme. Jeho vysokou kapacitu využijete při závodním orientačním běhu, prostě tehdy kdy potřebujete i na maximální mód svítit dlouho. Pouzdro je gumové, měkké, články se v něm dají v budoucnu jednoduše a levně repasovat.

2-ČLÁNKOVÝ BATTERYPACK 4-ČLÁNKOVÝ BATTERYPACK - PLOCHÝ 4-ČLÁNKOVÝ BATTERYPACK - HRANATÝ
lehký tréninkový batterypack, lze upevnit na rám kola větší batterypack pro delší výdrž - lze pohodlně nosit na hlavovém popruhu nebo v dresu/batohu, nelze upevnit na rám kola větší batterypack pro delší výdrž - lze dobře upevnit na rám kola i dobře nosit na hlavovém popruhu, lépe chráněno proti vlhkosti než plochý batterypack
2-cells battery-pack 4-cells flat battery-pack 4-cells square battery-pack

 

 

Extrémní účinnost elektroniky | VÍCE INFO

Vysoký výkon a mnoho funkcí

Elektronika je kompletně navržená námi z pečlivě vybraných diskrétních součástek, vyladěná na maximum, dosahuje tak extrémní účinnosti 92-98%! To jsou naprosto světové špičkové hodnoty, doslova o třídu lepší než mají ostatní čelovky na trhu. I díky nim je výdrž na baterie nejdelší možná.

Světlo má KONSTANTNÍ REGULACI SVITU, intenzita svitu jednotlivých módů během vybíjení baterie neklesá. Když už baterie nejsou schopny dodat potřebný výkon, přepne elektronika na nižší mód. Světlo nikdy nezhasne znenadání.

Elektronika také hlídá ZBÝVAJÍCÍ KAPACITU BATERIE. Oznámí vám to jedním, dvěma resp. třemi bliknutími.

 

Nejnovější LED Cree XP-L2 | VÍCE INFO

Maximální účinnost a skvělé barvy

Používáme vysoce svítivé diody XP-L2, V6 od americké společnosti CREE, s barevnou teplotou světla 4500K, což je velmi příjemná neutrální bílá barva s CRI indexem 70. Lucifer L díky nim svítí 3200 lumenů. Toto světlo díky nižší barevné teplotě lépe prostupuje mlhou, deštěm a sněžením, protože se od něj neodráží a neláme tolik jako namodralé světlo!

V této čelovce Lucifer L jsou LED přímo průmyslově napájeny na měděném plošném spoji s technologií Direct Thermal Path (Sinkpad), který umožňuje bleskový přenos tepla na hliníkové žebrované tělo čelovky. To je to nejlepší chlazení čelovky, jaké lze v současné době vůbec vyrobit - diody se díky tomu nepřehřívají, fungují spolehlivě, dlouhodobě nestárnou a jejich účinnost je vysoká.

 

 

 

Ideální rozložení světla | VÍCE INFO

Kombinace čtyř různě širokých kuželů světla

Lucifer L používá 4 jednotlivé TIR optiky s 90-93% optickým prostupem a vyzařovacím úhlem 13°, 20° nebo 29°. Optiky jsou stejné jak u všech našich ostatních čelovek. Světelný kužel je velmi příjemný, je plynulý od středu ke krajům bez ostrých přechodů či jiných artefaktů. Celý rámeček s optikami se dá uživatelsky vyměnit za jiný.

Můžete z celkem 15 kombinací zvolit takovou, která Vám vyhovuje. Obecně pro sport (i závodní) doporučujeme kombinaci optik 13°+13°+20°+29°. Pro práci, činnosti ve Vaší blízkosti nebo ještě příjemnější pocit při nočním sportování volte kombinaci širších optik, např. 13°+20°+29°+29°. Pro orientační běh volte buď standardní variantu (13°+13°+20°+29°) nebo pro hodně rychlé závodníky (13°+13°+13°+29°).

 

 

 

Módy a uživatelské ovládání | VÍCE INFO

Dvě ovládací schémata, která můžete přepínat

Čelovka Lucifer má 7 módů - VELMI NÍZKÝ, NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ, BOOST, SOS, BLIKÁNÍ. Čelovka nemá žádnou paměť na poslední zapnutý mód, zapíná a vypíná se vždy stejně.

Čelovka má dvě ovládací schémata, která můžete používat a přepínat mezi nimi. První schéma je naše standardní, které je pohotové, ale nemusí sedět každému. Proto jsme se rozhodli přidat druhé ovládací schéma, které je velmi jednoduché. Přepnutí mezi oběma schématy se provádí 10 sekundovým podržením tlačítka při vypnuté čelovce.

PRVNÍ SCHÉMA (POKROČILÉ) je založeno na krátkých, dlouhých a velmi dlouhých stisknutích tlačítka. Čtyři z módů (NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ a BOOST) jsou snadno dostupné, jelikož je budete pravděpodobně používat nejvíce. Můžete mezi nimi přepnout jedním (max dvěma) stisky, není nutno cyklovat všechny módy. Toto schéma je továrně nastavené z výroby.

DRUHÉ SCHÉMA (JEDNODUCHÉ) přepíná módy jen krátkým kliknutím a to tak, že módy LOW-MID-HIGH-BOOST neustále cykluje.

Ostatní tři módy jsou pro obě schémata stejně dostupné - jsou to méně používané módy a dle četnosti použití jsou seřazeny na víceklik. Velmi nízký mód je kdykoliv dostupný na dvojklik. Blikačka se zapíná trojklikem a bliká intenzitou módu VERY LOW (VELMI NÍZKÝ) a střední rychlostí (nejedná se o rychlé rušivé strobo), takže řidiči nejsou tolik oslněni. SOS se zapíná čtyřklikem a signalizuje intenzitou módu VERY LOW (VELMI NÍZKÝ).

Obě schémata vyzkoušejte v naší interaktivní aplikaci a mačkejte tlačítko myši jako tlačítko na čelovce. Naše standardní schéma zde: http://www.luciferlights.net/interactive_cz, jednoduché schéma zde: http://www.luciferlights.net/interactive_alt.

Doba výdrže | VÍCE INFO

Extrémní výdrže a reálně dosahované

Mód Lumenů Doba svitu
hodiny : minuty
regulovaný svit v daném módu - 2-čl. batterypack
Doba svitu
hodiny : minuty
regulovaný svit v daném módu - 4-čl. batterypack
Příklady aktivit, které lze provádět pohodlně a bezpečně Uchlazení módu
VERY LOW 60 85:00 170:00 turistika, stanování, chůze, pomalý běh trvale
LOW 400 10:00 20:00 rychlý běh, jízda na kole trvale
MID 750 5:00 10:00 orientační běh, rychlá jízda na kole trvale
HIGH 1600 2:00 4:00 neomezená jízda na kole, mushing při běhu
BOOST 3200 0:50 1:40 downhill při běhu

Dobu výdrže udáváme jeko délku svitu v hodinách a minutách, do které klesne původní svit na 70%. Poté elektronika přepne na nižší mód ve kterém bude nějakou dobu světlo svítít - např. půl hodiny - až postupně přepne na nejnižší mód a terpve když čelovka skoro nesvítí, tak ji ochranný obvod baterie vypne.

POZOR! Dobu výdrže specifikujeme o mnoho přísněji než to požaduje ANSI NEMA FL-1 standard. Ten totiž počítá dobu svitu do poklesu až na 10% původní intenzity a to nám přijde jako nesmysl. Tímto rozhodnutím sice přicházíme o hodiny a minuty, které bychom do doby výdrže mohli papírově započítat, ale zas je tento údaj pro Vás užitečný!

Zde vidíte graf výdrže a intenzit při BOOST módu z našeho měření v integrační kouli.

 

 

Vyzkoušejte bezplatně i Vy!

Spolehlivá a výkonná čelovka

Čelovku Vám rádi na týden bezplatně a nezávazně zapůjčíme, abyste si udělali vlastní představu o tom, jak dobré světlo to je. Můžete ji porovnat se svým stávajícím světlem a v klidu vyzkoušet, tak jak potřebujete.

Světlo k testu lze vyzvednout osobně na Praze 8 - nebo ho můžeme bezplatně zaslat českou poštou. Světlo se vrací zpět osobně v Praze nebo posláním na naši adresu.

V případě zájmu se nám ozvěte přes kontaktní formulář a uveďte:

  • model čelovky, kterou chcete vyzkoušet (např. L)
  • jméno, příjmení, adresu + telefonní číslo a email
  • jestli potřebujete také držáky na cyklohelmu
  • způsob předání (osobně Praha nebo poslání poštou)

 

 

Nabíječka a nabíjení

Standardně k této čelovce dodáváme 1.5A nabíječku (označována jako rychlonabíječka), která 4-článkový batterypack nabije za 5h. Batterypack je možné nabíjet i pomalou 0.5A nabíječkou (standardně k Lucifer M5), ale nabití 4-článkového batterypacku od 0 do plna by trvalo 14h.

Obsah balení a další příslušenství

Balení čelovky obsahuje:

  • batterypack (dle výběru)
  • hlavový propruh
  • prodlužovací kabel délky 100cm
  • síťovou nabíječku 1.5A na EU zásuvku
  • látkový přenášecí pytlík
  • český manuál

Čelovka je propojená s baterií rozpojitelným konektorem, lze ji napojit na existující nebo připravované příslušenství (USB propojka, USB nabíječka)

Kompatibilita

Čelovka Lucifer L je plně kompatibilní s veškerým existujícím příslušenstvím a i do budoucna plánujeme plnou kompatibilitu se všemi novými modely čelovek řady L i řady M i batterypacky.

ZDROJE A NABÍJEČKY

Li-ion Batterypack 8.4V, 3.4Ah, 23Wh
Li-ion Batterypack 8.4V, 6.8Ah, 46Wh
Li-Ion Nabíječka 8.4V, 0.5A
Li-Ion Rychlonabíječka 8.4V, 1.5A
Li-ion Nabíječka do auta 8.4V, 1A

DRŽÁKY A JINÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

USB propojka V2
Držáky čelovky a batterypacku na cyklohelmu - pouze upevnění hlavice čelovky!
Držáky na kolo - pouze upevnění hlavice čelovky!

Záruka a pozáruční servis

Tento model čelovky má 100% spolehlivost! Zatím jsme na něj neměli ani jednu reklamaci.

Záruka na čelovku je 3 roky avšak rádi Vám poskytneme i kdykoliv později pozáruční servis. Čelovky z 95% vyrábíme sami, takže disponujeme i všemi náhradními díly a vše umíme opravit. Záruka se uplaňuje na naší adrese v Praze.

Chceme, aby Vám naše čelovky sloužily dlouho a bez problémů a dlouhodobě se snažíme o to, aby reklamace nebyly pokud možno žádné. Pokud však chyba na naší straně nastane, pak se nevymlouváme a poskytujeme rychlý a kvalitní servis, tak aby pro Vás reklamace nebyla nepříjemnou zkušeností.

 

 

Funkce
Počet stále svítících módů 5
Speciální módy SOS, Blikačka, Test nabití baterií
Maximální svit 3200 lumenů
Elektronika konstantní řízení svitu
Maximální výdrž 170 h
Ochrana proti podvybití ano
Ochrana proti obrácené polaritě ne
Ochrana proti přehřátí ano
Fyzické parametry
Váha vč. 4-článkového batterypacku 375 gr.

Manuál (PDF|3.2Mb)

Čelovka Lucifer L Manuál


Lucifer čelovky
Luciferlights, s.r.o. © 2020