Čelovka Lucifer Z1

Čelovka Lucifer Z1

Dostupné varianty


LED:

Barva čelovky:

Barva tlačítka:

Optika:

Cena:
2 790,00Kč
s DPH

Model: LUCIFER_Z1
Dostupnost: Na předobjednání
Množství:

Čelovka Lucifer Z1 Čelovka Lucifer Z1 Čelovka Lucifer Z1 Čelovka Lucifer Z1 Čelovka Lucifer Z1 Čelovka Lucifer Z1

Naše nejmenší čelovka bez kabelů s celkovou váhou 108gr. včetně vyměnitelné baterie velikosti 18350. První prodejní kusy nabízíme výhradně s baterií velikosti 18350, v budoucnu budeme nabízet i s velikostmi 18500 a 18650. Bateriovou tubu na jiné velikosti vč. baterie lze později dokoupit jako samostatné příslušenství, námi nabízená nabíječka dokáže nabíjet všechny velikosti baterií. Bateriová tuba ale není určena k častému/pravidelnému přešroubovávání! 

Pozor - tyto čelovky naskladníme na konci ledna 2020.

 

CNC frézované lehké tělo

Celá čelovka je CNC frézovaná z letecké slitiny hliníku a poté eloxována. Hliník odvádí teplo do okolí a díky tomu ji můžete i na max. mód provozovat trvale.

 

3 čelovky v 1

Tato čelovky má tři konfigurace - je to jedna čelovka s třemi různě velkými bateriemi, které můžete použít. Čím větší baterie, tím větší kapacita (výdrž) ale zároveň i větší váha. Vyberte si pro sebe optimální velikost!!!

Nejmenší varianta má baterii velikosti 18350 (1200mAh), to je zcela kompaktní čelovka sbalitelná do kapsy. Váží 108gr. a je vhodná pro rekreační sporti i každodenní nošení. Náhrada za všechny AA, AAA čelovky.

Prostřední varianta má baterii velikosti 18500 (2050mAh), to je zcela kompaktní čelovka sbalitelná do kapsy. Váží 121gr. a je vhodná pro rekreační běh a k upevnění na cyklohelmu. Nabízí rozumnou výdrž.

Nejtěžší varianta má baterii velikosti 18650 (3450mAh), váží 141gr. Vhodná k MTB buď upevněním na cyklohelmu nebo na řídítka. Perfektní výdrž i pro ultra běhy.

Li-ion baterie mají nejlepší poměr mezi kapacitou a váhou (objemem). Jsou vyzkoušené průmyslovým použitím a jsou bezpečné. 

 

 

Účinná elektronika

Výkonná elektronika čelovky je kompletně námi navržená z pečlivě vybraných diskrétních součástek (kvalitní X7R keramické kondenzátory, n-mosfety s velmi nízkým odporem, velká stíněná cívka a přesné termistory a rezistory) a řízená 8-bitovým mikroprocesorem Atmel. Vše přispívá k maximální spolehlivosti a vysoké účinnosti.

Světlo má KONSTANTNÍ REGULACI SVITU, intenzita svitu jednotlivých módů během vybíjení baterie neklesá. Když už baterie nejsou schopny dodat potřebný výkon, přepne elektronika na nižší mód. Světlo nikdy nezhasne znenadání.

Elektronika také hlídá ZBÝVAJÍCÍ KAPACITU BATERIE. Oznámí vám to jedním krátkým bliknutím, když vám zbývá méně než 33%, dvěma bliknutími pro méně než 10% a třemi bliknutími při zcela vybité baterii.

 

Nejnovější LED Cree XP-L2

Používáme nejnovější vysoce svítivé LED XP-L2 od americké společnosti CREE, s barevnou teplotou světla 4500K, což je neutrální bílá barva. LED mají i výborné podání barev (CRI index min.70). 

Maximální světelný výkon 550 lumenů není časově omezen a dostačuje na všechno běžné sportování. Dokonalé chlazení v hliníkovém těle umožňuje trvalý provoz na max. mód. V čelovce jsou diody průmyslově napájeny na měděném plošném spoji s technologií Direct Thermal Path, který umožňuje bleskový přenos tepla, to je to nejlepší chlazení jaké lze v současné době vyrobit!

Ideální rozložení světla

 

Používáme PMMA optiky s vysokou optickou průhledností a úhly 13°, 20° a 29°, které určují šířku výsledného kužele světla.

Obecně pro sport doporučujeme optiku 20°. Světelný kužel je velmi příjemný, je plynulý od středu ke krajům bez ostrých přechodů či jiných artefaktů, má jak dosvit tak i široké nasvícení. Pro rychlé sporty můžete volit optiku 13°, pro práci naopak širší optiku 29°.

 

Módy a uživatelské ovládání - DVĚ OVLÁDACÍ SCHÉMATA

Čelovka Lucifer má 5 trvale svítících módů - VERY LOW, LOW, MID, HIGH, BOOST a speciální módy BLIKÁNÍ, SOS. Čelovka nemá žádnou paměť na poslední zapnutý mód, zapíná a vypíná se vždy stejně.

Čelovka má dvě ovládací schémata, která můžete používat a přepínat mezi nimi. První schéma je naše standardní, které je pohotové, ale nemusí sedět každému. Druhé ovládací schéma je naopak velmi jednoduché a zvládne ho každý. Přepnutí mezi schématy se provádí 10 sekundovým podržením tlačítka při vypnuté čelovce.

První SCHÉMA (POKROČILÉ) je založeno na krátkých, dlouhých a velmi dlouhých stisknutích tlačítka. Čtyři z módů (LOW, MID, HIGH a BOOST) jsou snadno dostupné, jelikož je budete pravděpodobně používat nejvíce. Můžete mezi nimi přepnout jedním (max dvěma) stisky, není nutno cyklovat všechny módy. Toto schéma je továrně nastavené z výroby.

Druhé SCHÉMA (JEDNODUCHÉ) přepíná módy jen krátkým kliknutím a to tak, že módy LOW-MID-HIGH-BOOST neustále cykluje.

Ostatní tři módy jsou pro obě schémata stejně dostupné - jsou to méně používané módy a dle četnosti použití jsou seřazeny na víceklik. Velmi nízký mód je kdykoliv dostupný na dvojklik. Blikačka se zapíná trojklikem a bliká středně rychle (nejedná se o rychlé rušivé strobo), takže řidiči nejsou tolik oslněni. 

Obě schémata vyzkoušejte v naší interaktivní aplikaci a mačkejte tlačítko myši jako tlačítko na čelovce. Naše standardní schéma zde:https://www.luciferlights.net/interactive_cz, jednoduché schéma zde:https://www.luciferlights.net/interactive_alt.

Mód Lumenů Doba svitu
hodiny : minuty
regulovaný svit v daném módu s baterií 18350
Doba svitu
hodiny : minuty
regulovaný svit v daném módu s baterií 18500
Doba svitu
hodiny : minuty
regulovaný svit v daném módu s baterií 18650
Příklady aktivit, které lze provádět pohodlně a bezpečně Uchladitelnost módů
VERY LOW 12 80:00 160:00 240:00 stanování, chůze trvale
LOW 75 10:00 20:00 30:00 běh trvale
MID 160 4:00 8:00 12:00 běh trvale
HIGH 300 2:00 4:00 6:00 rychlý běh, jízda na kole trvale
BOOST 550 1:00 2:00 3:00 rychlý běh, jízda na kole trvale

Doba výdrže

Doba výdrže je počítaná s námi dodávanou baterií. Udává v hodinách a minutách dobu svitu, do které klesne původní svit na 70%. Poté elektronika přepne na nižší mód ve kterém bude nějakou dobu světlo svítít, pak opět, až postupně přepne na nejnižší mód a terpve když čelovka skoro nesvítí, tak ji ochranný obvod baterie vypne.

POZOR! Dobu výdrže specifikujeme o mnoho přísněji než to požaduje ANSI NEMA FL-1 standard. Ten totiž počítá s poklesem až na 10% původní intenzity a to nám přijde jako nesmysl. Tímto rozhodnutím sice přicházíme o hodiny a minuty, které bychom do doby výdrže mohli papírově započítat, ale zas je tento údaj pro Vás užitečný!

 

 

 

 

 

 

 

Nabíječka a nabíjení

Chráněnou baterii 18350/18500/18650 můžete nabíjet pouze v externí šachtové nabíječce, která umí nabíjet li-ion baterie, tedy např. námi nabízená Lii-100.

Obsah balení a další příslušenství

Balení čelovky obsahuje:

  • čelovku
  • hlavový propruh
  • baterie 18350 chráněná, Keeppower 1200mAh
  • nabíječka šachtová Lii-100
  • český manuál

Proáváme také držáky k upevnění čelovky na cyklohelmu nebo řídítka kola.

 

ZDROJE A NABÍJEČKY

Baterie chráněná 18350/18500/18650

DRŽÁKY A JINÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ


Držáky čelovky a batterypacku na cyklohelmu
Držáky na kolo
 

Záruka a pozáruční servis

Záruka na čelovku je 3 roky avšak rádi Vám poskytneme i kdykoliv později pozáruční servis. Čelovky z 95% vyrábíme sami, takže disponujeme i všemi náhradními díly a vše umíme opravit. Záruka se uplaňuje na naší adrese v Praze.

Chceme, aby Vám naše čelovky sloužily dlouho a bez problémů a dlouhodobě se snažíme o to, aby reklamace nebyly pokud možno žádné. Pokud však chyba na naší straně nastane, pak se nevymlouváme a poskytujeme rychlý a kvalitní servis, tak aby pro Vás reklamace nebyla nepříjemnou zkušeností.

 

 

-

Funkce
Počet stále svítících módů 5
Speciální módy SOS, Blikačka, Test nabití baterií
Maximální svit 550 lumenů
Elektronika konstantní řízení svitu
Maximální výdrž 80 h
Ochrana proti podvybití ano
Ochrana proti obrácené polaritě ano
Ochrana proti přehřátí ano
Fyzické parametry
Materiál CNC frézovaný hliník, ABS plast, Delrin
Váha 110 gr.
Baterie
Typ Li-Ion
Počet článků 1 baterie chráněná velikost 18350
Označení Keeppower 18350, 1200mAh
Kapacita 1200 mAh
Napětí 4.2V

Manuál (PDF|Mb)

 


Lucifer čelovky
Luciferlights, s.r.o. © 2020