Čelovka Lucifer X - PŘEDOBJEDNÁVKY

Čelovka Lucifer X - PŘEDOBJEDNÁVKY

Dostupné varianty


LED:

Batterypack:

Barva čelovky:

Barva tlačítka:

6 optik:

Cena:
11 900,00Kč
s DPH

Model: LUCIFER_X
Dostupnost: Na předobjednání
Množství:

Čelovka Lucifer X - PŘEDOBJEDNÁVKY Čelovka Lucifer X - PŘEDOBJEDNÁVKY Čelovka Lucifer X - PŘEDOBJEDNÁVKY Čelovka Lucifer X - PŘEDOBJEDNÁVKY Čelovka Lucifer X - PŘEDOBJEDNÁVKY

Toto je jedna z nejvýkonnějších a nejsilnějších čelovek na světě svítící 5000 lumenů. Stále v rozumné velikosti a váze, vhodné pro závodní orientační běh, mushing a downhill.   

 

Čelovka stvořená pro orientační běh a maximální světelný výkon

Čelovka Lucifer X je vyrobená pro maximální světelný výkon - zároveň je stále lehká a malá a díky velkému žebrování se trvale uchladí. Maximální světelný výkon je 5000 lumenů a je tak ideální volbou pro mushing nebo nejlepší čelovka pro náročné sjezdy na kole. O tak vysoký svit se stará šestice vysoce svítivých diod XP-L2 CREE s příjemnou barevnou teplotou 4000K.

CNC frézované lehké tělo s malou hloubkou

Toto je jedna z nejlepších a nejvýkonnějších čelovek na světě určená pro ty nejrychlejší závodníky a jezdce na kole, kteří chtějí proměnit noc v den. 

Hlava čelovky je CNC frézovaná z letecké slitiny hliníku, pískovaná na matný povrch a poté tvrdě eloxována s ochrannou vrstvou 25um. Je vyrobená s maximem žebrování co lze. 

Čelovka je jen 21mm hluboká, nikde netrčí a nepřekáží.

 

Batterypacky

Standardně k této čelovce doporučujeme plochý 6-článkový batterypack. Ten vyrábíme z baterií Samsung INR18650-35E, které jsou dimenzované na velké proudové zatížení. 6 článků zajistí výdrž 1:40 na maximální mód. Nelze ho ale nosit na hlavovém popruhu, je už příliš těžký.

3-článkový batterypack je lehčí varianta, výdrž je poloviční, ale lze ji pohodlně nosit na hlavovém popruhu.

Stávající 2-článkové a 4-článkové batterie (ploché i hranaté) můžete používat, ale výdrž na nejvyšší mód (BOOST) je omezená.

 

 

Účinná elektronika

Elektronika je kompletně navržená námi z pečlivě vybraných diskrétních součástek (kvalitní X7R keramické kondenzátory, n-mosfety s nízkým odporem, velká stíněná cívka a přesné termistory a rezistory) a řízená 8-bitovým mikroprocesorem Atmel. Tlačítko je také velké a odolné a přispívá k maximální spolehlivosti. Elektronika dosahuje vysoké účinnosti (90-95%).

Světlo má KONSTANTNÍ REGULACI SVITU, intenzita svitu jednotlivých módů během vybíjení baterie neklesá. Když už baterie nejsou schopny dodat potřebný výkon, přepne elektronika na nižší mód. Světlo nikdy nezhasne znenadání.

Elektronika také hlídá ZBÝVAJÍCÍ KAPACITU BATERIE. Oznámí vám to jedním krátkým blinkutím, když vám zbývá méně než 33%, dvěma blinkutími pro méně než 10% a třemi bliknutími při zcela vybité baterii.

 

Cree XP-L2 LED poslední generace

Používáme vysoce svítivé diody XP-L2, V6 od americké společnosti CREE, s barevnou teplotou světla 4500K, což je velmi příjemná neutrální bílá barva s CRI indexem 70. Lucifer X díky nim svítí 5000 lumenů. Toto světlo díky nižší barevné teplotě lépe prostupuje mlhou, deštěm a sněžením, protože se od něj neodráží a neláme tolik jako namodralé světlo!

V této čelovce Lucifer X jsou LED přímo průmyslově napájeny na měděném plošném spoji s technologií Direct Thermal Path (Sinkpad), který umožňuje rychlý přenos tepla na hliníkové tělo čelovky s žebrováním. To je to nejlepší chlazení jaké lze v současné době vůbec vyrobit, které tak prodlužuje stárnutí diod a zvyšuje jejich účinnost (svit)!

Tyto LED zobrazují všechny barvy kvalitně a věrně, mnohem lépe než jiné LED s vyšší barevnou teplotou. 

 

Zvolte si vlastní ideální rozložení světla

Lucifer X používá 6 jednotlivých TIR optik s 90-93% optickým prostupem a vyzařovacím úhlem 13°, 20° nebo 29°. Optiky jsou stejné jak u všech našich ostatních čelovek. Světelný kužel je velmi příjemný, je plynulý od středu ke krajům bez ostrých přechodů či jiných artefaktů. Celý rámeček s optikami se dá uživatelsky vyměnit za jiný.

Díky tomu můžete zvolit takovou kombinaci optik, která Vám vyhovuje. Obecně pro sport (i závodní) doporučujeme kombinaci optik 13°+13°+13°+13°+20°+29°. Pro práci, činnosti ve Vaší blízkosti nebo pro ještě příjemnější pocit při nočním sportování volte kombinaci širších optik, např. 13°+13°+13°+20°+20°+29°. Pro orientační běh volte buď standardní variantu (13°+13°+13°+13°+20°+29°) nebo pro rychlé závodníky (13°+13°+13°+13°+13°+29°).

 

 

 

 

Módy a uživatelské ovládání - DVĚ OVLÁDACÍ SCHÉMATA

Čelovka Lucifer má 7 módů - VELMI NÍZKÝ, NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ, BOOST, SOS, BLIKÁNÍ. Čelovka nemá žádnou paměť na poslední zapnutý mód, zapíná a vypíná se vždy stejně.

Čelovka má dvě ovládací schémata, která můžete používat a přepínat mezi nimi. První schéma je naše standardní, které je pohotové, ale nemusí sedět každému. Proto jsme se rozhodli přidat druhé ovládací schéma, které je velmi jednoduché. Přepnutí mezi oběma schématy se provádí 10 sekundovým podržením tlačítka při vypnuté čelovce.

PRVNÍ SCHÉMA (POKROČILÉ) je založeno na krátkých, dlouhých a velmi dlouhých stisknutích tlačítka. Čtyři z módů (NÍZKÝ, STŘEDNÍ, VYSOKÝ a BOOST) jsou snadno dostupné, jelikož je budete pravděpodobně používat nejvíce. Můžete mezi nimi přepnout jedním (max dvěma) stisky, není nutno cyklovat všechny módy. Toto schéma je továrně nastavené z výroby.

DRUHÉ SCHÉMA (JEDNODUCHÉ) přepíná módy jen krátkým kliknutím a to tak, že módy LOW-MID-HIGH-BOOST neustále cykluje.

Ostatní tři módy jsou pro obě schémata stejně dostupné - jsou to méně používané módy a dle četnosti použití jsou seřazeny na víceklik. Velmi nízký mód je kdykoliv dostupný na dvojklik. Blikačka se zapíná trojklikem a bliká intenzitou módu VERY LOW (VELMI NÍZKÝ) a střední rychlostí (nejedná se o rychlé rušivé strobo), takže řidiči nejsou tolik oslněni. SOS se zapíná čtyřklikem a signalizuje intenzitou módu VERY LOW (VELMI NÍZKÝ).

Obě schémata vyzkoušejte v naší interaktivní aplikaci a mačkejte tlačítko myši jako tlačítko na čelovce. Naše standardní schéma zde: http://www.luciferlights.net/interactive_cz, jednoduché schéma zde: http://www.luciferlights.net/interactive_alt.

Mód Lumenů Doba svitu
hodiny : minuty
regulovaný svit v daném módu při použití s 3-článkovým batterypackem
Doba svitu
hodiny : minuty
regulovaný svit v daném módu při použití s 6-článkovým batterypackem
Příklady aktivit, které lze provádět pohodlně a bezpečně Uchlazení módu
VERY LOW 90 85:00 170:00 turistika, stanování, chůze, pomalý běh trvale
LOW 600 10:00 20:00 rychlý běh, jízda na kole trvale
MID 1200 5:00 10:00 orientační běh, rychlá jízda na kole trvale
HIGH 2400 2:00 4:00 neomezená jízda na kole, mushing při běhu
BOOST 5000 0:50 1:40 downhill při běhu

Doba výdrže

Dobu výdrže udáváme jeko délku svitu v hodinách a minutách, do které klesne původní svit na 70%. Poté elektronika přepne na nižší mód ve kterém bude nějakou dobu světlo svítít - např. půl hodiny - až postupně přepne na nejnižší mód a terpve když čelovka skoro nesvítí, tak ji ochranný obvod baterie vypne.

POZOR! Dobu výdrže specifikujeme o mnoho přísněji než to požaduje ANSI NEMA FL-1 standard. Ten totiž počítá dobu svitu do poklesu až na 10% původní intenzity a to nám přijde jako nesmysl. Tímto rozhodnutím sice přicházíme o hodiny a minuty, které bychom do doby výdrže mohli papírově započítat, ale zas je tento údaj pro Vás užitečný!

 

 

 

 

 

 

 

Nabíječka a nabíjení

Standardně k této čelovce dodáváme 1A nabíječku, která 6-článkový batterypack nabije za 8h.

 

 

Obsah balení a další příslušenství

Balení čelovky obsahuje:

  • batterypack (dle výběru)
  • hlavový propruh
  • síťovou nabíječku 12.6 / 1A na EU zásuvku
  • pevné transportní pouzdro
  • český manuál

Kompatibilita

Čelovka Lucifer X je kompatibilní se všemi prodlužovacími kabely, beteriemi se 3 a 6 články. Baterie se 2 nebo 4 články lze použít, ale výdrž na maximální mód je omezená.

Záruka a pozáruční servis

Záruka na čelovku je 3 roky avšak rádi Vám poskytneme i kdykoliv později pozáruční servis. Čelovky z 95% vyrábíme sami, takže disponujeme i všemi náhradními díly a vše umíme opravit. Záruka se uplaňuje na naší adrese v Praze.

Chceme, aby Vám naše čelovky sloužily dlouho a bez problémů a dlouhodobě se snažíme o to, aby reklamace nebyly pokud možno žádné. Pokud však chyba na naší straně nastane, pak se nevymlouváme a poskytujeme rychlý a kvalitní servis, tak aby pro Vás reklamace nebyla nepříjemnou zkušeností.

 

 

Funkce
Počet stále svítících módů 5
Speciální módy SOS, Blikačka, Test nabití baterií
Maximální svit 5000 lumenů
Elektronika konstantní řízení svitu
Maximální výdrž 170 h
Ochrana proti podvybití ano
Ochrana proti obrácené polaritě ne
Ochrana proti přehřátí ano
Fyzické parametry
Váha vč. 6-článkového batterypacku 515 gr.

Manuál (PDF|3.2Mb)

Čelovka Lucifer X Manuál


Lucifer čelovky
Luciferlights, s.r.o. © 2020