Časté dotazy

Opravdu vyrábíte čelovky v Česku?

Ano. Mnoho dílů dokonce vyrábíme sami, abychom jejich kvalitu měli pod kontrolou, byli flexibilní a mohli rychle vyvíjet nové věci. Mnoho dalších dílů – prototypové plošné spoje, výrobní plošné spoje včetně osazení, všechny plastové díly, eloxování, nerezové šrouby, pružné popruhy, přenášecí pytlíky, neoprenová pouzdra, drobná plastová galanterie – nám vyrábí různé české firmy z celé republiky. Elektronické součástky kupujeme u velkoobchodu a jsou vyráběny v různých zemích. LED Cree pocházejí z USA, baterie Panasonic a Samsung z Japonska nebo USA. TIR optiky pocházejí z Finska z firmy Ledil. Kabelové DC konektory jsou také vyrobeny v USA. V současnosti existuje pouze jediný díl, který pochází z Číny, a to jsou silikonová tlačítka, která jsme doposud nebyli schopni sehnat lokálně.

 

Kde se dají čelovky Lucifer koupit?

Čelovky Lucifer prodáváme z 99% my v našem eshopu. Čelovky M má také prodejna Sporticus v Praze.

 

Dají se někde čelovky vyzkoušet?

Čelovky je možné vyzkoušet v Praze nebo můžeme čelovku na vyzkoušení poslat poštou. Na vyzkoušení můžeme zapůjčit především čelovky Lucifer S a Lucifer M. Výkonnější modely Lucifer L jen po domluvě. Čelovky půjčujeme plně nabité, bez nabíječky, tzn. zapůjčení je limitované jedním vybitím,vypujční doba je obvykle týden nebo dva týdny a můžeme čelovku dodat vč. držáků na cyklohelmu. Takové zapůjčení na test je zdarma, po Vás požadujeme složení nebo převedení zálohy na účet a osobní vrácení čelovky po testování nebo zaslání zpět poštou.

Kdo by měl zájem o otestování libovolné čelovky, volejte 776371214.

 

Jakou mají čelovky Lucifer záruku?

Čelovky mají prodlouženou záruku 3 roky. 

 

Proč občas nemáte všechny čelovky skladem?

V současnosti nedisponujeme takovým množstvím pracovníků, strojů, vybavení a financí, abychom měli vždy od všech 3 našich modelů čelovek všechny nabízené barvy, všechny nabízené ledky a barevnosti tlačítek. Samozřejmě se snažíme o to, aby prodlevy mezi jednotlivým naskladněním byly co nejmenší, ale především v sezóně (podzim,zima,Vánoce) k částečnému nebo dočasnému vyprodání může dojít.

 

Proč jsou čelovky Lucifer tak drahé?

Ve zkratce řečeno, protože to jinak nelze. Snažíme se čelovky dělat tak kvalitně, aby dlouho a bezproblémově sloužily a zároveň byly z hlediska parametrů a funkcí ty nejlepší na světě. To se bohužel neslučuje s nízkou cenou. Takto kvalitní výrobky nelze prodávat levněji, naopak časem jejich cena drobně poroste kvůli obecně rychlému zvyšování cen materiálových vstupů a platů. Vždy ale zvyšujeme ceny jen s nástupem nových modelů, protože nám přijde fér za vyšší cenu nabízet lepší výrobek (vyšší světelný výkon, lepší funkce atp.).

 

V čem jsou čelovky Lucifer lepší než levné čínské čelovky?

Prakticky úplně ve všem. Používáme ty nejlepší komponenty a materiály. Čínské čelovky vždy používají levné bezejmenné baterie s nízkou kapacitou, nekvalitní čínské kopie LED diod a nespolehlivou elektroniku, která má špatnou účinnost a mnoho energie tak jen propálí. Navíc obvykle takoví výrobci čelovky sami nepoužívají, takže uživatelské ovládání je příšerné, musíte se často proklikávat strobo módy nebo čelovku procyklovat přes vypnutí. Čelovka také obvykle nemá žádné pokročilé funkce (konstantní regulace, signalizace nabití, vybíjení atp.), takže Vám po kompletním vybití zničehonic zhasne. Optické prvky jsou často reflektory, jejichž světelný kužel je špatný s mnoha artefakty. Barva světla LED je obvykle dost vysoká, 5700K a více, takže má světlo nepřirozený modrý nádech. Chlazení LEDek bývá často tristní, kontaktní plochy pro přenos tepla malé, takže se za žádných okolností čelovka na maximum trvale neuchladí. V neposlední řadě bývají čelovky i zbytečně velké, těžké a neskladné. Poslední věcí je maximální spolehlivost, na které nám záleží a děláme všechno pro to, abychom jí dosáhli. Čínské čelovky mají obecně nízkou spolehlivost

 

Jsou všechny parametry čelovek reálné?

Ano, parametry jsou pravdivé a reálně dosahované. Nikdy počty lumenů ani hodnoty výdrže nepřeháníme. Počet lumenů není laboratorně změřený údaj, ale přesně odhadnutý. Laboratorní měření je bohužel poměrně drahá záležitost, na které v součanosti nemáme finance. Počet lumenů lze ale poměrně přesně spočítat - víme jaký proud prochází ledkou, známe typ ledky a přesný výkonnostní bin a tedy i kolik lumenů při daném proudu ledka produkuje. Je také přihlédnuto ke ztrátám kvůli zahřívání čelovky a ztrátám na optických prvcích. 

Výdrže jsou v první řadě odhadnuté dle spotřeby a uložené energie v bateriích a v druhé řadě potvrzené reálným měřením a logováním svitu v našem vlastním kulovém integrátoru.

Lucifer čelovky
Luciferlights, s.r.o. © 2020