TEL: +420 776 371 214
PRODEJNA: SPOŘICKÁ 1135, PRAHA 8
COVID: Fungujeme zcela bez omezení.

Čelovka na noční orientační běh

KOLIK LUMENŮ POTŘEBUJI NA ORIENTAČNÍ BĚH?

Z naší vlastní zkušenosti považujeme svit 400lm za absolutní minimum pro normální noční orienťák. 800lm je bezesporu příjemnější a můžete běžet prakticky bez omezení. 1700lm poskytne bohaté nasvícení, jak do šířky, tak i do dálky. Pokud běžíte mistrovstí v nočním OB, pak určitě 1700lm zapnete. Vyšší výkony zvětšuji nasvětlený prostor a dosvit do dálky, ale pro normální smrtelníky jsou již zbytečně komfortní. Pokud ale běháte 10Milu nebo Jukolu, tam výkony 3200lm a 5000lm využijete.

KTEROU LUCIFER ČELOVKU NA ORIENTAČNÍ BĚH?

Naše čelovky byly přímo pro orientační běh navrženy, sami totiž rádi a často orienťáky běháme. Konkrétní vhodný model čelovky závisí na tom, jak moc se orientačnímu běhu věnujete a jestli i například jezdíte na kole, či běháte ultramaratony. Také závisí na tom, jestli běháte pouze noční tréninky, amatérské OB nebo jste v reprezentaci a závodíte v zahraničí.

Obecně, pro orientační běh jsou použitelné čelové svítilny Lucifer S2X, M6, L a X. Prvně - větší (výkonnější) čelovka vždy neznamená lepší! Větší čelovka totiž vyžaduje i větší a těžší baterii - pro mnoho lidí už váha může být příliš velká. Baterie lze samozřejmě nosit i na prodlužovacím kabelu externě v dresu, ale to také není každému příjemné a má to svoje negativa. Je tedy vhodné vždy zvážit celkovou váhu, způsob nošení a pohodlnost. Následující odstavce poskytnou vodítka a doporučení.

LUCIFER S2X, 1200 lumenů

NEJLEHČÍ ČELOVKA POUŽITELNÁ NA NOČNÍ ORIENTAČNÍ BĚH

https://luciferlights.net/celovka-lucifer-s2x

Lucifer S2X, nejlehčí čelovka na orientační běh

Lucifer S2X je lehká 165gr. vážící čelovka, kterou s klidným svědomím můžeme doporučit na noční tréninky popř. krátký noční závod i rychlým orienťákům. 1200lm poskytuje skvělý osvit se kterým dokážete najít všechny kontroly. Pokud jste v ČR mezi těmi nejlepšími, tak ale tento model přeskočte, protože budete mít asi větší nároky.

Lucifer S2X tedy doporučujeme všem lidem, kteří orienťáky běhají pro radost a těm, kteří nemusí být vždy těmi nejlepšími. S2X se hodí i tehdy, když často jen rekreačně běháte, tehdy oceníte opravdu nízkou celkovou váhu čelovky a skvělé vyvážení na hlavě. S2X doporučíme i závodníkům v ultrabězích a v 24h rogainingu, kde ale považujeme za nutné mít jednu náhradní baterii.

Lucifer M6, 1700 lumenů

UNIVERZÁLNÍ ČELOVKA, STÁLE LEHKÁ

https://luciferlights.net/celovka-lucifer-m

Lucifer M6, univerzální čelovka na orientační běh

Čelová svítilna Lucifer M6 je naše nejprodávanější čelovka, na OB ji používá i mnoho orienťáků, často i opravdu rychlí závodníci. Je stále v takové váze a velikosti, že ji celou můžete nosit na hlavě a je to příjemné. Baterie a čelovka tvoří na hlavě protiváhu, takže i když je celková váha 225gr, stále se nosí dobře.

Používáme ji také na dlouhé noční běhy, 24h Rogaining, bikepacking, multisportovní survival závody - prostě je to naprosto univerzální čelovka se skvělým poměrem váha/cena/výdrž/výkon.

Lucifer L, 3200 lumenů

VÝBORNÁ ZÁVODNÍ ČELOVKA

https://luciferlights.net/celovka-lucifer-l

Lucifer L, 3200lm závodní čelovka pro orientační běh

Po této čelovce sáhnou ti, kteří v orientačním běhu závodí a mají vysoké ambice. Maximální svit 3200 je skutečně úžasný, nabízí velký dosvit a pokud s takovým světelným výkonem kontrolu nenajdete, není to problém čelovky. Používá ji mnoho českých reprezentantů, uplatnění nalezne na českém mistrovství i na všech zahraničních velkých závodech. Můžete k ní přikoupit dvoučlánkovou baterii a používat ji jako lehkou variantu na trénink.

U této čelovky se standardně dodává 4-čl. baterie, pro orientační běh je vhodný plochý tvar. Tato baterie se dá nosit na hlavě, ale některým závodníkům nebo závodnicím už může váha připadat vysoká a obtěžující. Řešením je buď pořídit kompromisní 35Wh baterii nebo nosit 4-článkovou externě.

Lucifer X, 5000 lumenů

ULTIMÁTNÍ ČESKÁ ČELOVKA S BEZKONKURENČNÍM SVĚTELNÝM VÝKONEM

https://luciferlights.net/celovka-lucifer-x

Lucifer X, 5000lm nejvýkonnější čelovka na orientační běh

Po této čelovce sáhnou ti, kteří v OB závodí přip. žijou na severu, tam totiž orienťáci tak výkonné čelovky docela běžně používají. S výkonem 5000lm je tak Lucifer X jednou z nejsilnějších čelovek na světě.

Vhodnou variantou může být s lehkou 3-článkovou baterií i pro ty, kteří prostě chtějí to nejlepší! 3-článková baterie se dá bez komplikací nosit na hlavovém popruhu.

Lucifer čelovky
Luciferlights, s.r.o. © 2021