O MNĚ A ČELOVKÁCH LUCIFER

Petr Dvořák
Petr Dvořák – práce všeho druhu

Mé jméno je Petr Dvořák a v současnosti se na plný úvazek věnuji výrobě a vývoji výkonných LED čelovek Lucifer.

Vše začalo před několika lety, kdy mě neustálé problémy s nízkým výkonem a malou výdrží LED čelovek dovedly k nápadu si je vytvářet sám.

Začalo to drobnými modifikacemi stávajících svítilen (výměna LEDek za výkonnější, vlastní řídící elektronika, li-ion baterie) až jsem se dopracoval ke kompletně vytvořeným čelovkám. Jak jsem tyto čelovky neustále vylepšoval, tak mě napadlo je někdy v budoucnu nabídnout i ostatním. Tak se nakonec stalo a v záři 2014 jsem spustil naši crowdfundingovou kampaň na serveru indiegogo.com. Ta bohužel byla neúspěšná i přes podle mého podařený videoklip, který jsme vlastními silami natáčeli a stříhali asi měsíc předtím.

Tento neúspěch mě neodradil a díky ohlasům lidí a jiným příznivým okolnostem jsem odešel z poměrně dobrého zaměstnání filmového 3D grafika a nyní vyrábím čelovky, občas s výpomocí mého kolegy a dobrého kamaráda.

Kromě vývoje elektrotechniky, obrábění a samotné výroby čelovek se věnuji sportu, závodím v přírodních vícebojích (survivalech), orientačních bězích, orientačních závodech na horských kolech (MTBO) a dalších závodech trvajících od 5 minut do 24 hodin. Společně se svým parťákem se účastníme závodů po celé ČR pod týmem s názvem EPO-PEPO/Čelovky Lucifer.

STRÁNKY ČELOVEK LUCIFER 

 

1 komentář u „O MNĚ A ČELOVKÁCH LUCIFER“

  1. Ahoj Petře, díval jsem se na tvůj web, čelovky jsou úžasné, z mého hlediska a podle mých potřeb je to úplně nejlepší čelovka, jakou jsem kdy viděl na světě vůbec, včetně všech informací o ní, líbí se mi ta technická sekce, kde je všechno popsáno, kdysi jsem si chtěl čelovku vyrobit a koncipoval jsem návrh přesně takto, dokonce jsem si objednával nějaký testovací čip na měnič (nedal se v ČR sehnat, měl mít účinnost asi 97 %). Ještě mi moje čelovka (Princeton Apex) funguje ale jakmile nastane čas, koupím tu od tebe. Jinak se mi líbí podnikání a vytváření hodnot tím, že se vytvoří něco užitečného a nabídne ostatním. Tak to chci taky podporovat. Eva mi jednou říkala, že vyrábíč čelovky, měla jednu takovou, která vypadala jako běžná komerční ale vestavěl jsi do ní celý nový vnitřek. A Martin Hanousek nám tu tvou čelovku v neděli ukazoval jen ale neřekl, že to je tvoje dílo. To jsem zjistil až z webu. A máš nějaký marketing do zahraničí? Myslím, že se to bude dobře prodávat celosvětově. Hezký den a na viděnou na dalších závodech.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Blue Captcha Image
Refresh

*