Záruční a pozáruční opravy

Opravy a reklamace

Od loňského roku poskytujeme na všechny naše čelovky záruku 3 roky. A je to mezinárodní záruka, řešíme tedy případné opravy našich čelovek po celém světe. Naštěstí se tak příliš neděje.

Stavíme se velmi vstřícně k pozáručním opravám všech našich starších čelovek. Ceníme si totiž toho, že si naši zákazníci čelovku pořídili i v době, kdy ještě nebyly tolik známé a kdy ještě nebyly tak vyladěné a obecně spolehlivé, jak jsou teď. Ani tehdy, např. u prvních M1-M3 čelovek spolehlivost není špatná, ale od té doby uplynulo pár let a nyní je absolutní. Následují některé nedávné případy pozáručních oprav, co jsme řešili a konkrétní ceny oprav.

Jerry a rozkousaná baterie

Viditelně Jerrymu baterie chutnala. Baterie nefungovala, minimálně jeden vodič v kabelu byl překousnutý . Víčko odpadlo, baterie na mnoha místech promáčknutá, ale žádný zub se nedostal dovnitř a baterie zůstaly nedotčené.

Baterie jsme odpájeli od původního kabelu, vyjmuli z pouzdra. Proběhla vizuální kontrola baterie, změření napětí a následně přípojení do nového pouzdra a zalepení. To chvíli zabralo, ale celý příběh nám přišel úsměvný, tak jsme opravili i s poštovným za lehce nižší cenu, než by to bylo běžně –  za 260kč.

Jedna kapička vody

Toto je jedna z prvních M5 čelovek, které jsme odesílali v listopadu 2017 v nepříliš obvyklé kombinaci optik 20°+29°, pravděpodobně jako pracovní čelovku. Začala poblikávat, v záruce již není.

Můj email zákazníkovi: “Dobrý den, zítra Vám posílám opravenou čelovku zpět. Dovnitř se dostala malá kapička vody, která zkorodovala jeden rezistor. Vyčistil jsem to, vyměnil rezistor za nový a vše funguje. Zároveň jsem více dotáhnul průchodku a dolepil jednu optiku, což by mohly být možné zdroje netěsnosti. Tak snad Vám bude dobře sloužit i nadále.”

Cena za opravu i s poštovným je symbolických 100kč. Obě dvě další úpravy by měly přispět k tomu, že se to nebude opakovat. Je těžké určit konkrétní místo, kudy ta kapička protekla. Třetí možné místo by bylo tlačítko, to ale vypadalo ok. Všechny novější čelovky (2018 a pozdější) jsou více dotažené a měly by těsnit lépe.

Odpověď zákazníka: “Super, děkuji. Platbu  odešlu  a děkuji za super spolupráci a jsem moc nadšený, že vaše firma funguje tak jako vaše čelovky a moji známí, které jsem doporučil na Lucika, jak ho tady na Šumavě  nazýváme, říkají, že nic lepšího na hlavě neměli a doufáme že u řemesla  Lucik vydržíte co nejdéle a luxusní vývoj půjde stále vpřed.”  

Oprava batterypacku

Toto je M3 čelovka koupená v březnu 2016, nefungovala. V záruce již 2 roky není. Rychlým křížovým testem jsme zjistili, že problém je v baterii – starší verze s černým krouceným kabelem. Podezření jsem měl na tento PVC kabel, ale nakonec se ukázalo, že se izolace výstupního kabelu v jednom místě prodřela a zkratovala s jednou z baterií, která se postupně vybila až do 0V – tedy je na odpis.

K tomu dvě krátké poznámky. Řešení baterie je nyní lepší, kabel je tam lépe stočený a stejná situace u novějších baterií nehrozí. I takový (nejspíš částečný a pomalý )zkrat je díky ochrannému obvodu relativně bezpečný a nic nebezpečného nenastalo. Ochranný obvod v případě zkratového proudu baterii vypne.

Hledali jsme možnost opravy, abychom nemuseli měnit celou baterii. Máme tu více starších jednotlivých baterií, které různě zbyly z výroby nebo jsme je na něco použili. Jednu z nich jsme vzali, nabili na stejné napětí a přibodovali k původní s obvodem. Pak jsme vložili do nového pouzdra s novým šedým kabelem.

Při té příležitosti jsme ještě zkontrolovali stav čelovky a preventivně vyměnili vstupní kabel za lepší pozdější verzi. To je zcela bezplatný servis.

Oprava baterie, nové pouzdro, nový kabel vč. poštovného stála 280 korun. Baterie je díky novému kabelu lepší a díky novému pouzdru hezčí.

Kuriozitky na závěr

Jelikož se i mě samotnému kdysi podařilo přejet si mobil vlastním autem, tak chápu, že podobné situace se prostě občas stávají. Tak zde jsou 3 (doufám) vtipné historky.

Jeden pán (po hlasu starší), vlastník nové L čelovky volal, že čelovka nefunguje správně, svítí jen na nejnižší mód. Po krátké diskuzi jsme identifikovali vadnou nabíječku, ta nejspíš nefungovala již od samého začátku, ale zákazník si toho nevšiml, čelovku používal několik měsíců a dokonce během toho odběhl mistrovství ČR v nočním orientačním běhu a svoji kategorii vyhrál! Bez toho, aby za celou tu dobu baterii dobil! A to je navíc baterie z výroby nabitá jen částečně!

Jeden zákazník volal, že nic nechce, ale že se mu podařilo přejet čelovku bagrem a že si to můžeme napsat na stránky. Vše vydrželo a funguje kromě jednoho popruhového plastu, který se zlomil.

Naše kamarádka Janča popsala situaci při 58h závodu CZAR, kdy se uprostřed noci vyklopili na kánoi. Cituji: “V korytě staré řeky je proud ještě silnější, takže to vážně jede, ale chce to dávat pozor. Až do chvíle, než jsme najeli do stromu a cvakli jsme se, mě ani nenapadlo, že to hrozí. Bylo to hned. Rychle chytáme pádla, kolečka, barel, loď. Chytáme se břehu, všechno máme, až na Ondrovu čelovku. To je trochu průser. A hodně velká škoda. Chvíli se přepočítáváme, prvý, druhý, prima, oba jsme tu. Kluci jsou dál za námi, takže to ještě neví a my zase moc nevíme, co dělat s lodí plnou vody v takovém proudu. S jednou čelovkou. Naštěstí Ondra něco zahlédne, já zhasnu a vidíme, že za zatáčkou něco svítí. Ondra s lodí odpluje a nachází možná i po několika minutách svítícího Lucifera, jak se vznáší pod hladinou jakoby nic. Tak tomu říkám vybavení, na které je spoleh… Ehm… Tak za tuhle pasáž článku by mohla být nějaká sleva, no ne?”

Zdroj: https://www.extremnizavody.cz/58-hodin-v-zavode-wenger-czech-adventure-race-2018/