Nové popruhy a držáky pro velké čelovky

Všichni, kdo si nyní objednají Lucifer L se 4-článkovou baterií, budou mít standardně v balení nové přední držáky na čelovku, širší popruhy a univerzální kapsu na baterie.


Nové držáky

Nový přední plastový držák čelovky umožňuje použít vyšší obvodový popruh 4cm, který je na hlavě pohodlnější. Nový držák je také prohnutější a umožňuje o dost větší naklopení čelovky.

Nová univerzální kapsa na baterie

Standardní součást všech Lucifer L čelovek s objednanou 4-čl baterií. Pokud Lucifer L objednáte jen s 2-čl. není tato kapsa součástí balení a místo ní máte standardní zadní plastový díl (jako u Lucifer M5+).

Kapsa umožňuje opravdu pohodlné upevnění velké 4-čl. baterie, jak hranaté tak i ploché a i 2-článkové. O trošku pohodlnější je nošení 4-čl. ploché baterie než té hranaté.

Dlouho jsme pracovali na tom, aby pohupování baterie na hlavě při běhu bylo opravdu minimální a zároveň velká baterie netlačila a nezdála se těžká. Domníváme se, že se kapsa opravdu podařila, je třeba si ale uvědomit, že 4-čl baterie (celková váha 228gr.) je opravdu limitem pro to, co se dá ještě nosit na hlavě – mnoho výrobců ani tuto variantu neumožňuje.  Zde je výhoda, že čelovka dělá vepředu částečně protizávaží a dobrý popruh eliminuje zbytek. Je však třeba zmínit, že pro některé lidi už tato váha může být extrémní a nepohodlná, pak zbývá jediná možnost – nosit baterii na prodlužce v dresu/batohu.

Středový popruh je nepružný, 4.8cm široký a minimalizuje veškerý pohyb. Vzadu na kapse je reflexní bezpečnostní prvek.

To, že kapsa umožňuje upevnění 2-čl. i 4čl. baterií, znamená, že k čelovce Lucifer L můžete mít obě baterie a jednoduše je střídat podle potřeby – např. 2-čl. mít na trénink, 4-čl. na závod.