Prodlužujeme záruku na 3 roky

Ano, je to tak, záruka je od teď u nás 3 roky! Tento krok jsme chtěli učinit už delší dobu, protože věříme ve spolehlivost našich produktů. A aby to nebylo líto těm, kteří si ji nedávno pořídili, tak vězte, že 3 roky záruky platí i pro všechny ty, kteří si objednali čelovku od začátku tohoto roku.

Elektronika čelovek M5+

Máme jednu ohromnou výhodu, s většinou našich zákazníků máme přímý kontakt, takže pokud má čelovka jakýkoliv problém, dozvíme se to okamžitě. Během krátké doby jsme díky tomu zvýšili spolehlivost našich světel a v současnosti reklamace prakticky nemáme. Obvykle, pokud řešíme opravu, jedná se o starší modely.

Jiní výrobci mají x distributorů a taková informace se k nim donese pozdě, zkresleně nebo vůbec. Když si z koupíte levnou čelovku z Číny a rozbije se Vám, máte-li štěstí, pošlou Vám zdarma zcela novou. Ale dělají přitom velkou chybu, že nechtějí původní vrátit, protože kdyby tak činili, tak by se alespoň dozvěděli proč selhala a co mohou zlepšit. Díky tomu tedy spolehlivosti nikdy nedosáhnou.

Laboratorní zdroje, osciloskop, testery baterií, přesný stolní voltmetr, aj.
Vysoká přesnost je při měření nutnost, zde Keithley stolní multimetr, 6.5-digit
Plošné spoje jsou to nejlepší, co existuje a navíc pochází z ČR

Poruchovost našich čelovek

Z našich statistik je poruchovost čelovek M5 a M5+ v rámci záruční doby přibližně 0.5% a poruchovost L čelovek je 0%. 

Těch několik problémů se týkalo hlavně chyb při sestavení (chybějící izolační podložka) nebo nedokonalostí vstřikovacího procesu zalisování konektorů a obě tyto věci jsme už dávno dávno vyřešili.

Zaregistrovali jsme i několik vadných nabíječek (ty nezahrnujeme do předchozí statistiky), většina z nich nefungovala od výroby nebo selhala krátce po použití a vždy selhaly bez dramatických projevů. Od nedávné doby proto v rámci testování kvality kontrolujeme i funkčnost každé odeslané nabíječky.

Poruchovost ostatních čelovek – obecně

Ještě pár slov obecně k poruchovosti čelovek. Je to naše subjektivní hodnocení poruch čelovek jiných značek, které nastaly kolem nás, jehož jsme byli svědky nebo které jsme posléze opravovali. Upozorňuji ještě jednou, toto jsou obecně poruchy všech čelovek, ale našich čelovek se netýkají!

Jednoznačně vedou poruchy konektorů a přerušení kabelů. Kabel je obvykle tenoučký, malé drátky se snadno přelomí nebo jim vzroste odpor a světlo přestane svítit nebo při použití čelovka bliká. Často je to v místě výstupu kabelu z krabičky baterií nebo z těla čelovky, kde není dostatečně měkká vývodka. Méně častým problémem jsou konektory, které se můžou poškodit, zkorodovat a ztratí kontakt.

Dalším problémem je poškození elektroniky – okamžitá nefunkčnost čelovky vlivem buď chyby v elektronice (málo dimenzované součástky, špatné přechodové stavy) nebo dlouhodobě vlivem přehřívání (chybějící teplotní senzor).

Poslední věcí jsou nekvalitní baterie, které jednoho dne selžou (vnitřní zkrat) případně se velmi rychle samovybijí (částečné selhání ochranného obvodu, špatně vyrobená elektronika u baterie). Dalším důvodem může být i zbytečně rychlá nabíječka, která bateriím snižuje životnost (počet cyklů).

Výstupní test kvality

Každá čelovka u nás po sestavení projde výstupní kontrolou kvality, která zabezpečí, že vždy dostanete funkční výrobek. Ověřuje se více věcí. Prvně, že je správně nastavený a funkční tepelný senzor, který snižuje módy čelovky v případě přehřívání a nedovolí jí dosáhnout extrémní teploty. Druhý test se týká ověření funkčnosti a přesnosti indikace stavu nabití a vybíjení. Třetí test kontroluje, jestli čelovka správně přepíná všechny módy. A posledním testem je zapnutí na maximální mód do přehřátí a 10min. svícení v nižším módu.

Vytvrzování optik UV světlem
Kontrola vycentrování a čistoty zalepení optik
Měření v našem kulovém integrátoru

Nově testujeme i všechny odeslané nabíječky.

O tom, jak konkrétně vypadá takový test kvality a proč ho automatizujeme, se dočtete v některém z pozdějších článků.

Na co se vztahuje záruka

Možná Vás zajímá, na co všechno se záruka vztahuje. Výrobci obvykle na baterie dávají nižší záruku s argumentem, že se jedná o spotřební zboží. Já osobně ten název „spotřební elektronika“ nemám rád, protože Lucifer čelovky prostě spotřební nejsou!

U nás se Lucifer záruka vztahuje na vše včetně baterií. Je však nutno poznamenat, že se nevztahuje na větší než běžné mechanické poškození (např. následky velkých pádů) utopení čelovky nebo baterií nebo použití jiných nekompatibilních příslušenství. I v těchto případech jsme obvykle schopni problém vyřešit s malým poplatkem.

Co se týče baterií, věřte že v čelovkách jsou ty nejlepší li-ion baterie Samsung, které existují. Jejich kapacita se ani po 3 letech intenzivního provozu nesnižuje za předpokladu, že s nimi zacházíte rozumně – úmyslně nepoužíváte v extrémních mrazech, nevybijíte pravidelně do nuly, nenecháváte dlouhodobě zcela vybité baterie ležet.

Mezinárodní záruka

A jak to je se zárukou, pokud jste čelovku objednali např. ze Slovenska?

Vězte, že záruka i záruční doba je u Lucifera úplně stejná ať už jste kdekoliv na světě. Naše čelovky jsme poslali už na všechny kontinenty a i na polární kruh.

Jak se záruka uplatňuje

Záruka se uplatňuje osobním doručením nebo posláním na naši provozovnu (uvedeno v kontaktech). Pokud nám ještě napíšete email s popisem problému, tak je to malé plus. Stručný popis chování nám může dost pomoci v hledání chyby. Zároveň pokud s opravou pospícháte, tak nám napište do kdy ideálně potřebujete čelovku zpět. Dokážeme opravy řešit rychle a jsme i ochotni půjčit zdarma po dobu opravy náhradní čelovku.

Není třeba zasílat zpět kompletní balení čelovky nebo příslušenství. Pokud například řešíte funkčnost samotné čelovky, postačí obvykle poslat hlavici čelovky a baterii. Pokud řešíte jen rozbité plasty, obvykle není nutné posílat zpět nic a stačí se nám jen ozvat. Jestli si nejste jisti co poslat nebo řešíte věc akutně, zavolejte nám na tel. číslo uvedené v kontaktech.

Neposílejte nám vytisknuté faktury, nepotřebujeme je! Váš nákup dohledáme v našem systému a přesně zjistíme, co a kdy jste zakoupili. Záruku u nás můžete uplatnit, i když jste čelovku Lucifer nekoupili v našem eshopu. V tom případě prosíme napište kdy a kde jste ji koupili.

Pozáruční opravy

Jsme připraveni Vám opravit i všechny naše čelovky, které již nejsou v záruce. Disponujeme všemi náhradními díly, dokážeme čelovky upgradovat nebo nabídnout kompatibilní novější díl. V těchto případech hradíte cenu opravy/vylepšení a poštovné k Vám.

U všech našich řad čelovek plánujeme plnou kompatibilitu se všemi novými modely příslušenství, držáků, nabíječek i čelovek.