Novinky pro sezónu 2018/2019 – 1.část

Dnešní článek Vám shrne novinky, které jsme připravili, právě připravujeme nebo připravíme do nadcházející sezóny 2018/2019. Čtěte dále a v prvním díle se dozvíte o nových a inovovaných čelovkách.

Pro nás je hlavní sezóna přibližně od září do března, logicky v době, kdy je odpoledne brzo tma a je po světlech největší poptávka. My tedy každý rok v březnu ukončíme hlavní prodejní sezónu, ale musíme hned začít připravovat novinky do té další, aby se vše stihlo. Téměř vždy nám vývoj nové čelovky trvá několik měsíců než se jí podaří po všech stránkách vyladit, připravit do sériové výroby a v nějakém počtu naskladnit. Pozitivní je, že tento proces se s přibývajícími zkušenostmi pomalu zkracuje.

Pracujeme zároveň na více různých čelovkách a příslušenstvích a v iteracích, protože je to tak nejlepší. Vždy si např. necháváme vyrobit celý panel plošných spojů (elektronických obvodů) složený z několika různých prototypů. Někdy také některé věci dáváme na čas k ledu, protože narazíme na problém, který nelze jednoduše vyřešit. Když se na to pak podíváme s odstupem, tak snadněji nalezneme elegantní řešení.

Dost bylo ale povídání o vývoji, detailně o tom možná někdy jindy. Tady je první polovina novinek od Lucifera.

Lucifer L – čelovka se 3200 lumeny

Nedávno jsme uvedli čelovku Lucifer L se čtyřmi LED Cree XP-L2, V6 a max. světelným výkonem 3200 lumenů. Uplatnění najde především v závodním orientačním běhu, v mushingu a v downhillu, ale kvůli její dobré velikosti ji může použít prakticky kdokoliv.

Standardně je čelovka kvůli dostatečné výdrži dodávána s 4-čl. batterypackem, ale zajímavou volbou je i použití lehkého 2-čl. batterypacku, který pro spoustu případů stačí.

Jak je u nás zvykem, tak můžete tuto výkonnou čelovku pořídit i s CRI90 diodami a mít tak velký světelný výkon a zároveň skvělou barvu světla.

Lucifer X – závodní čelovka s 5000 lumeny

Obr 4. –  Fotomontáž čelovka Lucifer X

Toto je nejvýkonnější čelovka, kterou právě teď připravujeme a možná kdy vůbec budeme vyrábět! 5000 lumenů se 6 LED Cree XP-L2, V6 ve stále kompaktním těle je unikát. Je to zároveň jedna z nejsilnějších čelovek, které na světě existují.

Využití najde podobné jak Lucifer L. Možná Vás teď zajímá jestli je opravdu 5000 lumenů nutných.

To, že čelovka tak vysoký výkon nabízí, neznamená, že ho musíte vždy použít. Čelovka Vám nabízí 5 odstupňovaných módů a pokud budete svítit např. jen na 1000 lumenů, tak účinnost každé z 6 diod bude úžasných 189 lm/W, což je např. o 20% více než u čelovky Lucifer M5. Tedy na stejně velký batterypack a stejný světelný výkon bude Lucifer X svítit o 1/5 déle.

Lucifer XS – nejmenší výkonná čelovka s 575 lumeny

Obr 5. – Fotomontáž čelovka Lucifer XS

Lucifer XS je případ čelovky, kterou jsme promýšleli delší dobu a na čas ji dali k ledu, abychom se k ní teď vrátili. Přestože to bude naše nejslabší čelovka, tak 575 lumenů je často o řád více než v této velikosti a váze nabízí ostatní značky.

Osazená jednou nejvýkonnější ledkou současnosti Cree XP-L2, V6 může trvale svítit 575 lumenů. Čelovka je kompaktní, malá, s váhou cca 100gr. Má zabudovanou li-ion baterii Panasonic a nabijí se přes mikro USB konektor. Tato čelovka dědí všechny skvělé věci našich silnějších světel, tj. má vyzkoušené ovládání, super barvu světla i světelný kužel, konstantní regulaci, signalizaci vybíjení i test nabití baterie. Je kompatibilní se všemi našimi držáky co vyrábíme. Další výhodou je to, že obsahuje červenou ledku a může tedy svítit jak bílým světlem, tak svítit červeným světlem nebo i červeně blikat.

Použití má široké. Skvěle nahradí všechny ty slabé AAA čelovky, které jsou oblíbené u turistů, cestovatelů a rekreačních sportovců pro jejich sbalitelnost a nízkou váhu. Zároveň je 575 lumenů dostatečných na krátký noční orientační běh nebo zimní trénink na kole.

Právě jsme ve stadiu pokročilého prototypu, vypadá to zatím nadějně a my se budeme maximálně snažit ji ještě do Vánoc naskladnit, aby Vám mohla pod stromečkem udělat radost.

Lucifer M5+

Toto je drobná inovace naší nejprodávanější čelovky M5. Nazvali jsme ji M5+, protože zásadní věci nepřináší, ale spíše několik drobných změn. Zajímá Vás, co se dá na této čelovce ještě vylepšit?

První věci je rozšíření žebrování a drobné úpravy algoritmu tepelné ochrany, což přinese vylepšení odvodu tepla od čelovky a možnosti ji i v teplých nocích provozovat na plný výkon.

Druhou změnou je srozumitelnější signalizace nabití baterie, které poskytuje test nabití baterie. Pokud s tím dříve někdo měl problém, tak vězte, že je nyní signalizace naprosto jasná.

Třetí věci, po které někteří uživatelé volali, je snížení nejnižšího módu z 45 na 25 lumenů. Adekvátně se tak prodlouží výdrž z 85h na 180h, ale hlavně a především to konečně bude mód dobře použitelný ve stanu. Dřívějších 45lm totiž bylo často více než maximální svit jiných čelovek a u ohně nebo ve stanu to svítilo zbytečně silně.

Nová M5+ je prozatím jen s ledkami 4000K, CRI 70 – tzn. s těmi se standardní kvalitou světla.

1 komentář u „Novinky pro sezónu 2018/2019 – 1.část“

  1. Škoda ze ta malá nemá USB -c konektor, proč? U něj je jedno jak ho narvu… 🙂 je pravda že i mikro USB jde narvat velkou silou.. Ale jen jednou…

Komentáře nejsou povoleny.