Novinky 2 – čelovka Lucifer MkIII

Další skvělé vylepšení na čelovce Lucifer

Zapracovali jsme na dalším vylepšení naší stávající čelovky. Co můžeme ještě vylepšovat?

Celovka_barvy_01

Prvně jsme se definitivně rozhodli snížit nejnižší režim (VERY LOW), kterému jsme interně říkali „stanový mód“ a svítil intenzitou 50 lumenů (pozor – některé čelovky mají tento svit jako svůj maximální). Mnoho našich zákazníků se přimlouvalo za to, aby byl mód nižší, že i stávající úroveň je dost vysoká. Tak jsme ho snížili na 35 lumenů. Ideálně bychom chtěli ještě více, ale brání tomu nutnost provedení výraznějších změn, které by negativně ovlivnily účinnost nejvyšších módů.

Druhé vylepšení se týká dalšího zjednodušení ovládání se zachováním všech stávajících možností a funkcí. Zlepšili jsme dostupnost nejnižšího módu. Dříve bylo možné čelovku v tomto módu zapnout, ale přepnutí z jiného na nejnižší mód šlo jen přes vypnutí čelovky. To bylo trošku krkolomné a tak jsme se rozhodli to vylepšit. Nyní je možné se do tohoto módu dostat z libovolného módu dvojklikem. Když pak potřebujete zpět na vyšší módy, tak funguje standardní cesta – krátkým klikem na nízký(LOW) nebo delším na vyšší (HIGH).

Někteří bikeři a lidé, kteří dojíždí do práce na kole se přimlouvali za to, aby bylo možné jednoduše z blikačky přecházet na trvalé svícení a naopak. To se hodí zejména při přejezdech z neosvětleného terénu do města s pouličním osvětlením. Nyní je to možné – přepnutí na blikačku můžete provést z jakéhokoliv módu trojklikem. Když pak potřebujete zpět na trvalé svícení, tak funguje standardní cesta – krátkým klikem na nízký(LOW) a delším na vyšší (HIGH).

Mody_celovka_nove

Sílu blikačky jsme snížili na úroveň módu LOW a lehce blikání zrychlili. To by mělo přispět k většímu komfortu a menšímu oslňování ostatních. Je také umožněno i přepnutí z blikačky na nejnižší (VERY LOW) nebo obráceně ačkoliv si nedokážu představit reálnou situaci, kdy by to bylo potřebné.

Battery test se zapíná stejně ale začíná signalizovat rychleji než dříve. SOS mezi módy zůstalo a zapíná se čtyřklikem, což se Vám nutně nemusí podařit na poprvé, ale takový mód nebude asi často potřeba, takže by to neměl být problém. SOS jsme také snížili na úroveň LOW módu.

Třetí vylepšení je nové tlačítko, které je podstatně větší než to původní a mělo by tak být spolehlivější. Zvenku samozřejmě není viditelné, což je docela škoda, protože je opravdu nádherné.

Celovka_nove_tlacitko

Nyní máme kromě standardní černé barvy i čelovky červené i modré.  Přibližně máme 25 kusů od každé barvy. Nově také nabízíme modrá tlačítka, naopak zelená se nám stále nedaří naskladnit.

Čtvrtá změna se týká provedení předního rámečku s optikami. Ty jsou v hliníkovém rámečku vlepené a veškeré nepřesnosti lepení a zbytky lepidla jsou čirou optikou nekompromisně zvětšeny. Dlouhou dobu jsme lepení zlepšovali, než se nám nyní podařilo najít ideální řešení. Používáme nízkoviskózní UV světlem vytvrditelné čiré lepidlo, které nezanechává na optikách žádné rušivé zbytky ani jiný výkvět.

Čelovky s těmito změnami (bude mít označení MkIII) budou k prodeji cca za 2 – 3 týdny, lze je mezitím předobjednat na eshopu. Současnou verzi MkII jsme kompletně vyprodali.

Bohužel přináším i jednu špatnou zprávu. Nejsme už schopni držet stávající cenu a rozhodli jsme se zdražit o několik set korun. Mělo by nám to pomoci lépe krýt fixní náklady výroby, umožnit důkladnější měření a testování a rychlejší vývoj dalšího příslušenství nebo dalších čelovek. 

Původním našim cílem bylo vyrábět výkonné a spolehlivé čelovky pro široký okruh lidí. Dlouhou dobu jsme se snažili držet cenu na co nejpřístupnější úrovni ale bohužel to nelze činit trvale a Lucifer čelovka se tak pomalu stává prémiovým zbožím s cenou, kterou pravděpodobně nebude každý schopen či ochoten zaplatit. Velkou část nákladů tvoří součástky, LED čipy a optiky a ceny těchto věcí neklesají, naopak stále jen lehce rostou. Východiskem je buď zachovat (příp. zvyšovat) kvalitu a zvýšit cenu nebo rezignovat na kvalitu a ponechat cenu na stávající úrovní.

Rozhodli jsme se bez přemýšlení pro to první a já doufám, že nám i nadále zachováte přízeň a dáte přednost neošizené české výrobě před zahraničním masivním importem. Stále si stojíme za tím, že tak výkonnou a přitom malou, lehkou a flexibilní čelovku jinde nekoupíte.