Inteligentní li-ion nabíječka - ZASTAVENO

Inteligentní li-ion nabíječka - ZASTAVENO
Model: NAB_IQ
Dostupnost: Není skladem
Cena: 590,00Kč
s DPH
Množství:  

Dostupné varianty:


Síťový adaptér 12V/1A, EU vidlice:

Adaptér do auta :

Solární panel 12V, DC 5.5/2.1:

Inteligentní li-ion nabíječka - ZASTAVENO Inteligentní li-ion nabíječka - ZASTAVENO Inteligentní li-ion nabíječka - ZASTAVENO

Jediná nabíječka na nabíjení všeho a za všech okolností

Naše vlastní inteligentní nabíječka schopná nabíjet všechny naše batterypacky (1, 2 i 4-článkové) s širokými možnostmi nastavení (pomalé nebo rychlé nabíjení, nabíjení ke skladování) a vysokou účinností (více než 90%) přeměny energie.

Automatická detekce počtu článků

Nabíječka automaticky rozpozná počet článků v připojeném batterypacku a zvolí správné nabíjecí napětí. Můžete tedy mít jedinou nabíječku pro nabíjení všech našich batterypacků k čelovkám Lucifer M a i otevíratelného pouzdra na jednu 18650 baterii čelovky Lucifer S. Nabíjení probíhá standardním CC/CV algoritmem pro nabíjení lithium-ion článků a je ukončeno při poklesu nabíjecího proudu pod 1/10 počátečního.

Nabíjení ze solárních panelů

Nabíječka automaticky detekuje připojený solární panel a používá algoritmus MPPT (Maximum Power Point Tracking), kdy neustálým monitorováním a okamžitou změnou parametrů dosahuje maximálního nabíjecího výkonu, který je solární panel v daném okamžiku (nasvícení) schopen dodat. Solární panely lze použít od 6 - 12V, ale vždy musí být napětí vyšší než nabíjecí napětí připojeného batterypacku! To znamená, že pro jednočlánkový batterypack je možné použit prakticky libovolný panel od 6V výše, ale pro 2 a 4-článkový batterypack (= nabíjecí napětí 8.4V) je nutno použít minimálně 9V panel, ideálně však 12V.

Rychlost nabíjení je shora omezena podle volby posuvného přepínače (pomalé nebo rychlé nabíjení). V reálných podmínkách je dosažení vysokých nabíjecích proudů podmíněno odpovídajícím solárním panelem. Např. solární panel 6V 1W velikosti 14x14cm je schopen při přímém osvětlení sluncem dodávat přibližně 1W a nabíjet 1-článkovou baterii nabíjecím proudem 250mA. Při nasvícení sluncem v pozdním odpoledni pak dodávat 0.8W a nabíjet proudem 200mA.

 

 

Nabíjení v autě

Nabíječku je možné připojit do zdířky autozapalovače přes napajecí adaptér. Nabíjení v autě probíhá stejnou rychlostí jako při nabíjení ze zásuvky. Doporučujeme z bezpečnostních důvodů nenechávat nabíječku trvale zapojenou.

Patřičný napájecí adaptér s konektorem DC Jack 5.5/2.1 je možné u nás zakoupit k nabíječce jako dodatečné příslušenství.

 

 

Dvě rychlosti nabíjení

Další výhodou této nabíječky je možnost volby dvou rychlostí (nabíjecích proudů) nabíjení. Uživatel si tak posuvným přepínačem zvolí, jestli potřebuje nabíjet batterypack rychle (1.2A) nebo jestli bude nabíjet pomaleji (0.6A). Proč vlastně dvě rychlosti nabíjení? Důvod je ten, že pokud nabíjíte baterie pomalu, tak to je k bateriím šetrné a prodlužejete jim tak život. Obecně doporučujeme používat pomalé nabíjení a jen v nutných případech volit rychlé nabíjení. Výše zmíněné se týká batterypacků na 1 a 2 baterie. V případě nabíjení batterypacku se 4 bateriemi můžete používat vyšší rychlost nabíjení jako standardní a článkům to díky dvojnásobné kapacitě nijak neškodí.

Pomalé nabíjení 1 nebo 2-článkového batterypacku od 0 do plna trvá 7.5h, rychlé nabíjení trvá 3.5h. Nabíjecí doba 4-článkového batterypacku je zhruba dvojnásobná.

Nabíjení na skladovací napětí

Zároveň je stejným přepínačem možno zvolit pomalé nabíjení na skladovací napětí 3.8V, které odpovídá nabití baterií na 80% a slouží k jejich dlouhodobému uskladnění. Při tomto napětí stárne článek pouze minimálně a prodlužujete tak jeho životnost. V případě potřeby použití pak netrvá nabití článku z tohoto 80% stavu do plného nabití příliš dlouho.

Nabíječka je sama o sobě velmi malá. Z jedné strany je konektor DC Jack 5.5/2.1, který se napojí na nabíjený batterypack a z druhé konektor DC Jack5.5/2.1, na který se buď napojí síťový AC/DC 12V adaptér (nabíjení ze sítě) nebo autozástrčka (nabíjení v autě) nebo solární panel (6V - 12V).

Balení obsahuje: síťový adaptér, vlastní nabíječka, adaptér na autozásuvku

 

Lucifer čelovky
Čelovky Lucifer - Petr Dvořák © 2017