Nové popruhy pro naše čelovky

Celovka_popruh_01
Nové popruhy pro čelovky

Máme skvělou zprávu, čelovky Lucifer mají nové popruhy. Jsou to popruhy s naším logem a jsou maximálně příjemné, pohodlné a na hlavě neposkakují. Vhodný popruh jsme hledali prakticky rok. Nakonec se nám podařilo najít vyhovující vzorek a dohodnout se s jedním českým výrobcem na výrobě 500m pruženky. To tak přibližně odpovídá materiálu na 500 čelovek, takže nám to nejspíš ve skladu chvíli vydrží.

Celovka_popruh_02

Hledání vhodného popruhu nám přišlo trochu jako alchymie. Během roku se nám do ruky dostalo nespočet různých vzorků, na pohmat a na kůži byly všechny příjemné a pružily. Poté co jsme z každého vzorku ušili testovací popruh a proběhli se s ním, tak vyšlo najevo, že je většina z nich pružná až příliš a čelovka pak na hlavě při běhu trochu poskakuje. Možná byste ty rozdíly nepovažovali za tak významné, ale my se snažíme vždy vybrat to úplně nejlepší, takže jsme vybírali důkladně.

I když byly původně všechny plastové díly navržené pro 25mm široký popruh, tak jsme se rozhodli pro popruh šířky 30 (29)mm. Širší popruh zlepší stabilitu čelovky a nebude jej tedy třeba tolik na hlavě utahovat. Další výhodou těsného napojení je to, že popruh drží po sundání z hlavy a při manipulaci stále nastavený a jednotlivé části se po sobě nijak neposouvají.

Od dnešního dne posíláme čelovky s tímto novým popruhem.

Celovka_popruh_04Celovka_popruh_03