Spustili jsme náš eshop

Spuštění eshopu

Už od začátku bylo zřejmě, že se bez e-shopu neobejdeme. Ještě v září loňského roku jsem byl rozhodnutý, že ho nebudeme vyvíjet sami, ale koupíme hotové řešení. Původní rozpočet byl 30tis. kč, za které bych očekával dvojjazyčné eshopové řešení s vlastní šablonou, SEO, metatagy a s možností platby kartou.

Nakonec tomu ale okolnosti nechtěly a skončili jsme u opensource e-shopu Opencart v1.5 (nyní existuje i verze 2), který jsme si sami upravili a rozšířili o to, co potřebujeme. Bohužel některé věci jsme museli přijmout tak jak existují, protože jejich změna by byla příliš náročná.

Víme ještě o několika věcech, které nyní tolik nehoří, ale do budoucna by se hodily. Například vyřešení exportu faktur do účetního systému Pohoda. Také bysme uvítali možnost platit kartou, ale cena za zavedení není nízká a zatím stejně nemáme tolik zahraničních zákazníků.

Teprve reálný provoz nám ukáže, jestli je vše správně nastavené nebo potřebuje další změny. Pro nás je jedinou výhodou to, že máme jen několik málo produktů a i objednávek.

Celé toto úsilí – od počátečního výběru systému, přes zkoušení, nasazení vlastní šablony s grafikou, doinstalování hotových rozšíření nebo napsání vlastních  až po naplnění obsahem (zatím jen českým) a zprovoznění na hostingu trvalo několik měsíců. Usilovně jsme na tom pracovali teprve až poslední 2-3 týdny. Sami se přesvědčte jestli se ta námaha vyplatila. Do komentářů nám můžete napsat svoje vlastní zkušenosti a rady.